Najděte si vhodnou pracovní pozici

Jak najít pozici odpovídající vašim hodnotám, postojům a osobnostnímu nastavení?

Kde hledat pracovní pozici

Online prostředí

• aplikace
  • pracovní portály
  • kariérní stránky společností
  • profesní a sociální sítě

Offline prostředí

• rodina
  • kolegové práci
  • škola – vyučující a spolužáci
  • přátelé

TIP!

V případě, že jste ve fází hledání vhodné pracovní pozice, rozhoďte sítě na co nejvíce míst. Online svět je jen malá část možností, které v případě hledání máte. Více jak polovinu pracovních příležitostí lidé získávají díky svým kontaktům a náhodě. Lidé z firem obecně mnohem raději nabírají lidi na doporučení někoho známého –⁠ očekávají, že takový člověk bude spolehlivý a kvalitní. Pokud se totiž ukáže, že takový není, špatné světlo dopadá i na člověka, který daného uchazeče doporučil. Chcete-li zvýšit pravděpodobnost nalezení ideální pozice, informujte své okolí o tom, že hledáte uplatnění.

Buďte aktivní v hledání

Může se stát, že na trhu práce je nedostatek volných pracovních pozic, které odpovídají vaší představě. Trh práce je naštěstí proměnlivý, proto je dobré být neustále ve hledání pracovních příležitostí aktivní. Počkat se někdy může vyplatit.