Často se ptáte

Potřebujete s něčím poradit? Odpověď možná najdete na této stránce. 

Podmínky využívání služeb 

Pro koho jsou služby kariérního centra určené? 

Služby kariérního centra jsou primárně určené studentům a absolventům Masarykovy univerzity. Těm centrum pomáhá s kariérním rozvojem, hledáním profesního směru a navázáním kontaktu se zaměstnavateli. 

Můžu využívat služby kariérního centra i po ukončení studia?

Až do 1 roku po úspěšném ukončení studia na Masarykově univerzitě můžete všechny služby využívat zdarma. V případě, že jste studium ukončili před více lety, napište nám na info@kariera.muni.cz a sdělíme vám další podrobnosti.

Studuji na jiné univerzitě. Můžu získat výjimku?

Naše poradenské služby (konzultace) jsou určené studentům a absolventům Masarykovy univerzity. V případě velkého zájmu o návštěvu firemního eventu či rozvojového kurzu však můžeme udělat výjimku, a to za předpokladu volného místa. Kontaktujte nás na info@kariera.muni.cz. 

Můžu se u vás s žádostí o radu zastavit kdykoliv osobně?

Služby kariérního poradenství jsou nabízené výhradně prostřednictvím předem vypsaných termínů. Pro dotazy týkající se činnosti centra využijte e-mailový či telefonní kontakt. Rádi vaše dotazy zodpovíme.  

Jsou služby placené?

Studenti a čerství absolventi do 12 měsíců od úspěšného ukončení studia na MUNI mohou všechny služby a akce navštěvovat zdarma. Absolventi nad 12 měsíců od ukončení studia mohou využívat kariérní poradenství za poplatek. Více informací a výběr poskytovaných služeb najdete zde.  

Pravidla využívání služeb

Jak se můžu přihlásit ke službám kariérního centra?

Abyste se mohli přihlásit k jakékoli službě, je nutné se nejprve zaregistrovat na webu kariérního centra a založit si účet. Z důvodu ověření vaší identity vyžaduje registrace vaše UČO a primární heslo. 

Co mám dělat, když si nepamatuji své UČO nebo heslo nutné pro registraci?

Jestliže znáte své UČO, ale máte problém s primárním heslem, pomoc najdete zde. Pokud jste absolventem, ale nepamatujete si požadované údaje, zaregistrujte se nejprve do sítě absolventů Masarykovy univerzity. V rámci identifikačního procesu vám budou přístupové údaje uděleny. Zapomenuté přístupové údaje je možné získat také prostřednictvím této aplikace.

Existují nějaká pravidla pro účast na nabízených službách a akcích?

Podmínkou účasti na individuálních konzultacích je založený profil v kariérním portálu JobCheckIN, který je vyplněný na minimálně 50 %. Vyplněný profil pomáhá našim poradcům seznámit se s vaší kariérní situací a připravit se na konzultaci.

Pokud se nemůžete zúčastnit jakékoliv služby, na kterou jste se přihlásili, dejte nám vědět předem na info@kariera.muni.cz nebo telefonicky na +420 549 496 483. Jestliže budete mít více než 2 neomluvené absence, systém vám zablokuje účet a nebudete se moci přihlásit na další akce.

Co mám dělat, když se nemůžu zúčastnit akce, na kterou jsem se přihlásil/a?

Po registraci na jakoukoliv akci, kurz nebo konzultaci přes web KC, vám automaticky přijde potvrzení na e-mail, který máte uvedený ve vašem profilu. V tomto e-mailu najdete odkaz k odhlášení své účasti na dané akci. Odhlášení je možné provést do termínu konání akce.

Smažete-li si potvrzovací e-mail s odkazem a zjistíte, že se nebudete moci zúčastnit, dejte nám vědět ihned na info@kariera.muni.cz nebo telefonicky na +420 549 496 483. Jestliže budete mít více než 2 neomluvené absence, systém vám zablokuje účet a nebudete se moci přihlásit na další akce.  

Proč mám zablokovaný účet na webu kariérního centra? 

Účet na webu bývá nejčastěji blokován z důvodu neomluvených absencí na akcích, na které jste se přihlásili. Pokud zjistíte, že se nemůžete přihlásit na další eventy, napište nám na e-mail info@kariera.muni.cz. K odblokování budeme přistupovat individuálně.

Nabídka služeb

Jak mi pomůžete s hledáním zaměstnání?

Budoucí kariéru a její směr můžete probrat na individuálních kariérních konzultacích. Můžete si u nás vyzkoušet výběrová řízení nanečisto nebo si nechat zkonzultovat životopis. Kariérní portál JobCheckIN vám nabízí příležitost získat první praxi, stáž či trainee program. Se zaměstnavateli se můžete potkat také na workshopech, TALK shows či pracovních veletrzích.

Jak se rozhodnout, která služba je pro mě ta nejvhodnější? 

Možná si nejste jistí, s čím konkrétně byste potřebovali pomoci. Ve vašem případě bude nejlepší se přihlásit na úvodní individuální konzultaci. Na ní během 20 minut proberete s poradcem cokoli, co se týká vaší kariérní budoucnosti nebo přítomnosti. On sám vám potom navrhne další kroky. 

K čemu slouží kariérní poradenství? 

Díky kariérním konzultacím můžete zjistit, jakým směrem se ve své kariéře vydat, kde začít a jak si ujasnit své cíle. Poradce vám pomůže také s rozhodováním mezi pracovními nabídkami, pozicemi nebo s vámi nastaví váš vlastní kariérní plán. Na konzultace se přihlásíte zde. 

Může proběhnout konzultace online?

Kariérní konzultace nabízíme v režimu online i osobně. Při registraci máte možnost zvolit, která varianta vám vyhovuje. Tato nabídka se týká výhradně individuálních konzultací, k nimž se můžete na tomto webu přihlásit. Kariérní konzultace prostřednictvím telefonu, e-mailu či chatbotu neposkytujeme.

Můžu absolvovat stáž na kariérním centru?

Kariérní centrum nabízí krátkodobou stáž, která je určená pouze studentům psychologických oborů. V případě zájmu o tyto stáže se obracejte na e-mail odehnalova@kariera.muni.cz. Nabídku stáží a praxí externích zaměstnavatelů hledejte v kariérním portálu JobCheckIN.

Ochrana osobních údajů

Jaké údaje o mně uchováváte a proč? 

Pro potřeby poskytování služeb zpracovává kariérní centrum údaje o vašem studiu, osobní e-mail a telefonní číslo, které pocházejí z Informačního systému Masarykovy univerzity. Dále evidujeme seznam navštívených akcí a využitých služeb nabízených kariérním centrem.

Přehled vašeho studia nám umožňuje doporučit vám vhodné služby. Osobní e-mail a telefonní číslo nám umožňuje vás kontaktovat. Telefonní číslo využíváme pouze v akutních případech, např. za pár hodin začíná vaše konzultace, ale z technických důvodů není možné ji uskutečnit v předem domluvených prostorech a my vám potřebujeme dát vědět, kam máte dorazit.

Mám přístup k osobním údajům, které o mně uchováváte?

Přístup ke svým osobním údajům a jejich editaci máte ve svém profilu, k němuž se dostanete po přihlášení ke svému účtu na tomto webu.

Jak mohu docílit úplného výmazu svých osobních údajů? 

Po přihlášení ke svému účtu na tomto webu zvolte možnost Zrušit profil. Tímto krokem dojde ke kompletnímu smazání vašich osobních údajů, které kariérní centrum zpracovávalo.

Žádosti o úplný výmaz osoby z Informačního systému Masarykovy univerzity, s nímž webová databáze kariérního centra sdílí data o studiu, vyhovět nelze. Zákon o vysokých školách ukládá Masarykově univerzitě povinnost vést tzv. matriku studentů s informacemi o studiu, které na škole proběhlo. Pokud jste byl/a zapsán/a do studijního programu, musí být vaše studium v matrice, kterou provozuje Informační systém, zaevidováno doživotně.

Můžu požádat o smazání publikované fotografie či videozáznamu s mou osobou?

Z vybraných akcí kariérního centra mohou být pořizovány fotografické záznamy či videonahrávky, které mohou být pro zpravodajské účely zveřejněny na webových stránkách a sociálních sítích Masarykovy univerzity. Každý, kdo nesouhlasí se zveřejněním fotografie nebo videozáznamu své osoby, má právo požádat o jejich výmaz na e-mailové adrese info@kariera.muni.cz.

Nenašli jste zde odpověď na svůj dotaz?

Ozvěte se nám

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info