Stáže v AIS Servis: otevíráme dveře k profesní budoucnosti studentům

Firma AIS Servis, člen Vienna Insurance Group, je lídrem ve vývoji a správě softwarových řešení pro pojišťovací sektor. Naše stáže nabízejí studentům možnost stát se členem týmu pracujícího na aktuálních projektech s významným dopadem pro naše klienty. Stážisté u nás nejen studují, ale aktivně přispívají k našemu provozu, čímž získávají vhled do světa IT a pojišťovnictví.

2. 11. 2023

Intenzivní učení a praxe

Začátek června znamenal setkání s vybranými kandidáty pro stáž ve firmě AIS Servis v Brně. Toto setkání umožnilo kandidátům seznámit se s našimi týmy a vybrat si, který z nich je pro ně nejvhodnější. V druhé polovině června vybraní studenti započali svou stáž. Před nimi bylo 15 týdnů náročného učení, práce a získávání nových zkušeností. I když začátky byly pro mnohé náročné, brzy se stážisté začlenili do týmu. Kromě technických dovedností, jako jsou GitLab, PowerBI a Java, studenti zdokonalovali také své měkké dovednosti, například díky workshopu komunikačních dovedností organizovaného naším HR oddělením. Jako zpestření stáže se mohli stážisté zúčastnit různých teambuildingových aktivit anebo také exkurze do pražské centrály Kooperativy. Mnozí také využili možností našeho Relax roomu, a během pauz si s kolegy zahráli PlayStation či stolní fotbal.

Praktické zkušenosti a reálný dopad

táž jsme zakončili slavnostním setkáním 21. září. Jednotliví stážisté představili své projekty, na kterých pracovali během léta. Byly to nejen prezentace projektů, ale také sdílení dojmů a zážitků. Studenti sdíleli své dojmy a přínosy stáže:

• "Největším přínosem pro mě bylo potvrzení, že mě práce v mém oboru opravdu baví."
  • "Tato stáž mi přinesla pohled na produkci ze strany většího týmu a klíčovost spolupráce mezi odděleními."
  • "Získal jsem hlavně cenné zkušenosti. Jsem rád, že mám představu o tom, co všechno organizace musí zvládat."
  • "Díky za přístup, který mi umožnil lépe se zapojit do práce a více si ji užít."
  • "Vážím si trpělivosti při recenzích a nových poznatků pro budoucí praxi."

Ačkoliv letní stáž skončila, naprostá většina stážistů bude u nás v AIS Servis pokračovat i nadále. Naše stážisty plně podporujeme v dokončení jejich studia, a tak pro nás není problém domluvit se na kratších úvazcích, aby bylo možné práci u nás skloubit i se studijními povinnostmi.

Chceš také u nás získat praxi? Další ročník stáží odstartujeme v létě 2024, nezapomeň nás tedy sledovat na našem LinkedIn profilu, ať Ti neuteče žádná důležitá informace. Chtěl/a by ses k nám přidat už teď? Podívej se na naše volné pozice nebo napiš tomas.loub@ais-servis.cz pro více informací.

Volné pozice