Prvákoviny se po onlinu vrátily zpátky do SCALY, aby mohly pořádně přivítat nové studentky a studenty na MU

30. 8. 2022

Téměř 400 nových studentů Masarykovy univerzity zaplnilo ve čtvrtek 25. srpna Moravské náměstí a shlukovali se do menších skupinek podle výkřiků lektorů: “Medici, ke mně! Informatika, nebojte, pojďte blíž!” Začal sedmnáctý ročník oblíbené univerzitní akce Prvákoviny, která seznamuje nově přijaté studenty a studentky MU s univerzitou, vysokoškolským životem a Brnem.

Po dvou letech v onlinu se studenti měli možnost potkat zase osobně a už od rána panovala skvělá atmosféra. “Program začal společným setkáním všech fakult ve kině Scala, kde se představily jednotlivá pracoviště Masarykovy univerzity. Odtud pak studenti se svými lektory zamířili na své fakulty, kde pro ně byly připravené hry k seznámení se mezi sebou ale i s univerzitou” popisuje koordinátor Prvákovin Richard Figura.

Organizátoři akce, Kariérní a Poradenské centrum MU, si kladou za cíl seznámit účastníky akce s chodem vysoké školy a předejít tak potenciálním studijním neúspěchům. Pro prváky je to navíc jedinečná šance poznat nové spolužáky a spolužačky ze všech fakult a zjistit podpultové informace od těch nejpovolanějších – starších studentů. “Letos je to už sedmnáctý ročník Prvákovin, poprvé také se záštitou rektora univerzity Martina Bareše. Základ si ale nese stále stejný, je to akce studentů pro studenty,” doplňuje Figura.

Prvákoviny se konají v průběhu dvou týdnů, celkem pětkrát (25.–26. 8. | 29.–30. 8. | 1.–2. 9. | 5.–6. 9. | 8.–9. 9. 2022), více než 2000 registrovaných studentů si mimo zmíněné aktivity vyzkouší také práci s univerzitním systémem IS, poznají zajímavá místa v Brně a první den program vždy zakončí na společné seznamovací párty. V listopadu se organizátoři s prváky spojí ještě v jejich prvním zkouškovém období v podobě online workshopu Zkouškoviny. Celý program Prvákovin je pro studentky a studenty zdarma. Rádi se s Vámi uvidíme na některém z termínů."

Tiskovou zprávu Prvákovin si můžete přečíst také univerzitním webu.