Univerzity reagují na měnící se trh práce
Přečti si článek od naší kariérní poradkyně Terezy Uhrínové a zjisti, na co univerzity kladou důraz a jaké nové přístupy v kariérním rozvoji zavádí.
Nový semestr. Nové odhodlání. Nové příležitosti.
„Tenhle semestr bude jiný,“ říkáte si, když si pečlivě plánujete rozvrh, zapisujete do diáře deadliny esejí a zápočtů, brigády, volnočasové aktivity, posilovnu a možná nějaký ten spánek. Motivace je na maximum, v diáři máte vše hezky seřazené, barevně zvýrazněné, polepené samolepkami, no dokonalost…
A pak přijde krutá realita.
První týden ještě běží podle plánu, ale pak se to začne celé hroutit jak domeček z karet. Do plánů vstupují nečekané události, které všechno naruší. Pak se jeden deadline posune, druhý jste prostě nestihli a na třetí jste v tom zmatku zapomněli. Diář se stává jen smutným připomenutím, jak krásné to mohlo být, kdyby život fungoval přesně podle plánu.
A co teď s tím?
Má vůbec smysl plánovat, když stejně nikdy nic nevyjde přesně podle harmonogramu? A pokud ano, jak na to, aby to nebylo jen další zklamání?
O tom všem se dozvíte v podcastu Krocení kariéry v epizodě #25 Nový semestr v klidu a bez stresu. Hostem podcastu je kariérní poradkyně Michaela Harvát Odehnalová, která poradí s tím, jak si naplánovat aktivity v semestru, aby vás to zase nesemlelo. Ovšem nečekejte žádná univerzální pravidla, protože každý potřebuje objevit svůj vlastní systém.
V podcastu například uslyšíte:
Přečti si článek od naší kariérní poradkyně Terezy Uhrínové a zjisti, na co univerzity kladou důraz a jaké nové přístupy v kariérním rozvoji zavádí.
Tři mladí lidé, kteří začali svou cestu na Odvolacím finančním ředitelství jako stážisté, dnes pracují na zkrácený nebo plný úvazek. Pavel Kašík, Matěj Hermann a Zuzana Veselková se podělí o své zkušenosti z praxe a přiblíží, proč se po ní rozhodli zůstat na zkrácený úvazek.