Zůstat nebo nezůstat v Brně po studiu? O tom hovořilo Brno Expat Centre

Co všechno nabízí zahraničním studujícím město Brno? Ptali jsme se zástupců z Brno Expat Centre.

3. 7. 2023

„Zůstat nebo nezůstat v Brně po studiu“ bylo hlavním tématem setkání, které pořádalo v červnu na Špilberku Brno Expat Centre. Cílem bylo oslovit zahraniční studenty z brněnských univerzit. Představit jim příležitosti, které jim Brno jako město nabízí, a motivovat je k tomu, aby zde zůstali i po skončení studia. Kromě kariérního centra na akci vystoupili i zástupci dalších organizací, jako například Centrum pro cizince JMK, Jihomoravské inovativní centrum nebo Manpower group.

Za Kariérní centrum jsme studentům představili služby, které jim můžeme nabídnout v angličtině a ukrajinštině, jako je například konzultace životopisu a motivačního dopisu, příprava na pohovor nebo kariérní poradenství.

Měli jsme možnost se s některými studenty bavit i osobně a vyslechnout si, jaké jsou jejich obavy spojené s kariérou. Mezi časté dotazy patřilo například to, na jakých portálech hledat práci, jaké obory jsou v Česku v současnosti žádané, nebo jak napsat správně životopis. Právě podoba životopisu může být pro cizince důležitým tématem. Každá země má svá specifika, která je potřeba při přípravě zohlednit, pokud chceme na místním trhu uspět.

Děkujeme Brno Expat centre za skvělou organizaci a studentům za jejich bezprostřednost a vzájemnou inspiraci.