Jak zvládat náročné stresové situace? O tom byla letošní JobAcademy, na jejíž záznam se můžete podívat

JobAcademy: No stress aneb jak pracovat se stresem v každodenním životě.

12. 4. 2023

Sezvali jsme odborníka a odbornice, kteří ve své práci musí zvládat výraznou stresovou zátěž. Měli jsme možnost porovnat zvládání stresu v různých pracovních pozice. Podívejte se na záznam a poslechněte si strategie na zvládnutí stresu.

Vysvětlili jsme si, co to znamená, když mluvíme o stresu a seznámili jsme se s jeho častými podobami. Vyzkoušeli jsme si techniky zvládání stresu, které mohou posloužit jako rychlá pomoc ve chvíli, kdy je toho na nás moc. Podělili jsme se také o rychle tipy, co dělat jako preventivní opatření, abychom posílí svou psychickou odolnost.

Na JobAcademy vystoupili:

prof. MUDr. Julie Dobrovolná, Ph.D.

Česká vědkyně a vysokoškolská pedagožka, která se dlouhodobě zaměřuje na problematiku výzkumu stresu v širším kontextu fyziologie adaptace a environmentální fyziologie. Dlouhodobě se zabývá I problematikou vytváření metod měření stresu pro izolovaná a extrémní prostředí, na čemž spolupracuje s Evropskou vesmírnou agenturou.

Adéla Hanzlíčková

Zápasnice, držitelka tří stříbrných medailí z mistrovství Evropy do 23 let. Na velké akci mezi dospělými byla nejlépe 2. na ME v roce 2019 a 5. na MS v roce 2021.

Táňa Mančíková

Krizová interventka, lektorka a terapeutka. Věnuje se zvládání a stabilizaci klientů v náročných životních situacích a tvoří bezpečný prostor pro jejich seberozvoj. Dovednosti krizové komunikace ráda předává pomáhajícím profesionálům i široké veřejnosti ve svých webinářích a živých i online kurzech.

Martin Tinka

Hasič, velitel družstva na stanici Pražský hrad, kde působí již sedmým rokem. Během čtrnáctileté služby působil také sedm let na stanici v Pohořelicích. Dělá instruktora ve vyprošťování u dopravních nehod a instruktora záchrany z vodní hladiny.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info