"Během chvilky se stanete součástí Masarykovy univerzity" - slyšeli ukrajinští studující v rámci adaptačního kurzu

Co obnáší být studujícím na Masarykově univerzitě? Sofiia Berezka připravila adpatační kurz pro ukrajinské studující.

4. 9. 2023

Bez popisku

Tradice, zásady, pravidla ale i tipy, pro zajištění komfortního vzdělávacího prostředí a vytěžení maxima ze studentského života.

Ukrajinští studující, kteří letos nastoupí na Masarykovu univerzitu se v rámci adaptačního kurzu, učili s Informačním Systémem (IS), dozvěděli se rozdíly mezi kolokviem a zkouškou, získali informace o počtech povinných kreditů, učili se zapisovat si předměty, žádosti o stipendium a mnoho dalšího. 

Kromě agendy spojené přímo se studiem a studováním měli účastníci adaptačního kurzu možnost dozvědět se více o struktuře Masarykovy univerzity a podpůrných střediscích, které mohou v rámci studia využívat k podpoře adaptačního procesu. 

V rámci kurzu nechyběla ani praktická část zaměřená na formální komunikaci, kdy si studující měli možnost založil oficiální e-mail a byli seznámeni s pravidly oslovování a titulování v českém socio-kulturním kontextu.

Adaptačním kurzem studenty provedla ukrajinská akademičk Sofiia Berezka, která je součástí Kariérního centra a Poradenského centra od května loňského roku. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info