Zajímají mě informace o trhu práce

Možností, jak zjistit, co se na trhu práce děje, je mnoho. Informace vám mohou pomoci se lépe rozhodnout, nastavit reálná očekávání nebo definovat své požadavky na ideální pracovní místo. Jak se zorientovat?  

Využijte volně dostupné průzkumy

Spousta institucí zveřejňuje průzkumy zaměstnavatelů. Zajímat vás můžou data o nezaměstnanosti, počtu vypsaných pozic nebo odvětví, v nichž se zrovna nejvíc nabírá.

Zapište si předmět Kariérní start

Pokud se vám nechce hledat, přihlaste se do předmětu Kariérní start, kde shrnujeme ty nejpodstatnější aktuální informace tak, abyste je mohli hned využít. 

Předmět kariérní start v ISu


Účastněte se akcí s firmami 

Žádná konkrétní otázka vás nenapadá? Dáte při rozhodování raději na svou intuici? Strávit hodinu s vaším potenciálním zaměstnavatelem a vyzkoušet si, co vás ve firmě může čekat, vydá za všechny rozhovory. 

Aktuální eventy s firmami


Budujte síť kontaktů 

Kontakty můžete navazovat nejen pomocí profesních sítí, ale i na veletrzích. Jak se lépe dostat k relevantním informacím než přímo u zdroje –⁠ navštivte konferenci JobNest či veletrh JobChallenge.

TIP! Pokud nevíte, na co se zeptat, vycházejte ze svých hodnot. Odpovězte si na otázku, co je pro mě v životě důležité. Jsou to vztahy, ocenění, vlastní rozvoj nebo společenská odpovědnost? Připravte si dopředu otázky, které vás zajímají, a nebojte se zástupců společností zeptat.   

Konference JobNEST Veletrh JobChallenge

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info