Cesty absolventa Filozofické fakulty
-
16. dubna 2024
17:00 – 18:30 - Filozofická fakulta, místnost B2.23
-
Registrace na akciUdálost již proběhla
Cesty absolventa tentokrát míří na Filozofickou fakultu. Úspěšní absolventi FF MU se s Vámi podělí o svou jedinečnou kariérní cestu a své zkušenosti z praxe. Dozvíte se, jak se dostali ke své současné profesi, co je na jejich cestě potkalo, a také jaké jsou Vaše možnosti po absolvování studia.
Na závěr moderované panelové diskuse se budete moci svých budoucích kolegů na cokoliv zeptat.
Přednášející:
Mgr. Jarmil Vepřek, Ph.D.
Korektor, lektor a popularizátor českého jazyka. V letech 2008–2018 studoval svou mateřštinu na Filozofické fakultě MU v Brně. Během studií začal působit jako lektor kurzů přípravy na přijímací zkoušky ve společnosti Amos Brno, kde získal mnoho zkušeností všeho druhu s didaktickými testy, jež využil při práci na publikaci Přijímačky s češtinářem (2020). Kromě toho se věnuje korekturám textů od reklamních přes časopisy až po romány. Od léta 2020 pak věnuje velké úsilí popularizaci češtiny na sociálních sítích, zvláště Instagramu, jako Běžící češtinář. Kromě češtiny také miluje běhaní.
Mgr. Vladimíra Osadníková
Vše začalo studiem na Filozofické fakultě MU v Brně, kde si zvolila obor Sociální pedagogika a poradenství. Studium úspěšně ukončila získáním magisterského titulu v roce 2020. Během studií se věnovala práci s klienty v Centru Anabell, kde v současnosti pracuje jako vedoucí pobočky a case manager projektů v Ostravě. Také pracuje na volné noze a mimo přímé práce s klienty také přednáší na VŠ a VOŠ, lektoruje a aktivně se pohybuje na sociálních sítích. V průběhu roku 2021 se stala Product Ownerkou projektu Safezóna, který propojuje několik organizací pod jednu "střechu" a nabízí pomoc a podporu dětem i dospívajícím v online prostoru. Současně je v dlouholetém psychoterapeutickém výcviku SFA (Na řešení orientovaný přístup). Od minulého roku se Vladimíra stala součástí týmu celostní gynekologické kliniky, kde působí jako psychoterapeutka.
Mgr. Petr Sucháček
Mgr. Petr Sucháček vystudoval Ústav pedagogických věd na FF MU a dále působí jak tam, tak také na Přírodovědecké fakultě MU. Na obou místech učí (budoucí) učitele učit. Je spoluzakladatelem Nenásilného podcastu. Věnuje se zejména pedagogické komunikaci, dialogickému vyučování a práci se skupinovou dynamikou. Byl u příprav a vzniku Centra rozvoje pedagogických kompetencí na MU. Ve volném čase rád moderuje různé akce a rozvíjí a šíří umění nenásilné komunikace.
Mgr. Benjamín Juráň
Benjamín Juráň měl od maturity jasný cíl – učit. Vystudoval na Filozofické fakultě MU učitelství anglického a latinského jazyka pro střední školy. Momentálně vyučuje na Bystrckém gymnáziu, kde dříve sám studoval. Volnočasově se věnuje výpomoci s organizací Slam Poetry exhbici a samotnému performování. Rád sleduje filmy, čte knihy a hraje deskové a počítačové hry.
PhDr. Filip Vrána
Filip Vrána vystudoval Učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy.
Historik, který si v roce 2022 na stará kolena rozšířil vzdělání složením rigorózní zkoušky na Masarykově univerzitě. Za znalce piva se úplně nepovažuje, ale pije ho každý den. Miluje ale souvislosti, baví ho hledat v terénu místa, kde se pivo vařilo, lézt po sklepech starých budov a někdy i vozit zbytky technologií do svého domu. Za svou kariéru napsal nespočet knih a článků. Informace, které zjistí, se snaží předávat dál.
Od září 2023 učí Historii pivovarnictví na Mendelově univerzitě v Brně, která spustila speciální studijní program pro sládky. Dlouhodobě publikuje v nejstarším českém pivovarském periodiku, kterým je Kvasný průmysl (dříve Kvas). Díky tomu si ho Český svaz pivovarů a sladoven vybral do poradního sboru, který má pomoci zapsat českou pivní kulturu do seznamu světového dědictví UNESCO. Spolupracuje mj. také s ČVUT na databázi industriální topografie, které je v řadě ohledů ojedinělá.
Načítám mapu…
Přihlášení
Sdílení události