Chci si osvojit kariérní dovednosti

Rozvíjení dovedností relevantních pro odvětví, do něhož míříte nebo v němž právě pracujete, je nesmírně přínosné. Nezapomínejte ale na rozšiřování a prohlubování univerzálních dovedností, díky kterým se vám otevřou nové možnosti.

Soft skills – nejčastěji žádané kompetence

Podle portálu JobCheckIN patří mezi nejčastěji žádané kompetence nových zaměstnanců následující:

• ochota učit se
  • flexibilita
  • samostatnost
  • efektivní komunikace
  • týmová spolupráce

Všechny zmíněné patří mezi měkké kompetence tzv. soft skills. Jedná se o schopnosti a dovednosti, které jsou přenositelné napříč všemi obory.

Co si pod tím můžete představit? Schopnost pracovat v týmu se hodí jak pro administrativního pracovníka, tak pro vědce. Stejně tak efektivní komunikace je stejně důležitá pro obchodníka i učitele.

Rozvíjejte kariérní dovednosti

Chcete i vy zapracovat na svých kariérních dovednostech? Jakoukoli dovednost lze rozvíjet, inspirovat se můžete třeba:

Přihlásit se také můžete na některý z našich webinářů.

Získejte kariérní kompetence díky zkušenostem z praxe

Čím častěji se budete vystavovat situacím vyžadujícím dané kompetence, tím více budete mít příležitostí na těchto kompetencích pracovat.

K tomuto účelu nabízíme Assessment centrum, během něhož si můžete vyzkoušet činnosti, které prověřují hned několik kompetencí. Přínosem pak může být i zpětná vazba s doporučením k rozvoji.