Kontakt pro studenty

Jitka Štenclová

+420 776 084 980

Víte, jakým kariérním směrem se chcete vydat? Co musíte udělat, abyste uspěli na trhu práce? Potřebujete více informací o tom, jak to v praxi funguje? Kariérní centrum MU je tu proto, aby vám s tím pomohlo.

Na kurzech, přednáškách a eventech Kariérního centra MU si projdete těmito fázemi:


Sebepoznání – pomůžeme vám uvědomit si vaše přednosti a rezervy, osobní hodnoty a zájmy. Díky tomu snáze poznáte, jaká práce by vás mohla bavit a naplňovat.

 

Profesní směřování – ukážeme vám, v jakých profesích byste mohli využít své silné stránky, a pokusíme se společně dojít   k tomu, jaká pracovní sféra by pro vás byla ta pravá.

Analýza trhu práce – provedeme vás analýzou té sféry pracovního trhu, o niž se zajímáte. Díky tomu si uděláte jasnější představu o tom, co která práce obnáší a jak ji získat.

Rozhodování a plán rozvoje – pomůžeme vám s nastavením vašeho osobního cíle a rozplánováním kroků, které povedou k jeho naplnění.

 

Kontakt se zaměstnavatelem – pomůžeme vám porozumět pracovním inzerátům, vytvořit si CV, kterým zaujmete, a prezentovat se správně před zaměstnavatelem. Zprostředkujeme vám setkání se zaměstnavateli, prostor pro networking a budování kontaktů, které můžete v budoucnu využít.


Pravidla účasti na kurzech a konzultacích

1

Účastník musí být student MU nebo absolvent MU do jednoho roku od ukončení studia.

2

Na všechny akce je možné se přihlašovat nejpozději 3 dny před jejich konáním. Potom se registrace uzavírá. Totéž platí i v případě odhlášení z akcí. 

3

Akce může být zrušena, pokud se na kurz přihlásí méně než 20 studentů.

4

Každý student má nárok na 2 bezplatné individuální konzultace (úvodní + navazující po dohodě s konzultantem). Pokud se přihlásí na úvodní či navazující konzultaci a nedostaví se na ni, systém mu neumožní přihlásit se na další, jeho účet na KC bude zablokován. Pokud se student nedostaví na úvodní konzultaci, je nutné zaplatit přes Obchodní centrum MU 200 Kč (tj. mzdu lektora, který na něj čekal), aby dál mohl využívat služeb KC a účet mu byl odblokován. Stejné pravidlo platí, pokud se přihlásí na assessment centrum nebo navazující konzultaci a nedostaví se, kdy poplatek v tomto případě činí 500 Kč.
Pokud jste byli zablokováni a chcete zaplatit poplatek, pište na adresu komarek@kariera.muni.cz pro více informací.

Podmínkou účasti na konzultacích je založený profil v kariérním portálu JobCheckIN, který je vyplněný minimálně na 80 %. 

Nejčastější otázky

1

Jsem studentem jiné univerzity. Vadí to?

Naše služby jsou zdarma pouze pro studenty MU. Pro studenty jiných univerzit jsou zpoplatněny. Pokud vás zajímá víc, napište nám na info@kariera.muni.cz.

4

Mám zájem o kariérní konzultaci s koučem. Co pro to můžu udělat?

Na individuální konzultaci s osobním koučem se nelze přihlásit přímo. Navazuje na kariérní konzultace s kariérním poradcem, které jsou vypsané v sekci Student > Poradenství. Vyberte si termín a na konzultaci řekněte, že máte zájem o setkání s osobním koučem.

7

Jak se dozvím, že se mnou na akci opravdu počítáte?

Po registraci na jakoukoliv akci, kurz nebo konzultaci přes web KC, vám automaticky přijde potvrzení na e-mail, který máte uvedený ve vašem profilu. Může se stát, že je potřeba poslat ještě nějaké dodatečné informace nebo pokyny. Ty vám budou nejčastěji přicházet z emailu info@kariera.muni.cz nebo kariernicentrum@newsletter.muni.cz. Stává se, že vám tento e-mail přijde do tzv. promo akcí, pokud např. využíváte účtu na gmailu. Proto vám je doporučujeme před akcí kontrolovat.

2

Pomůžete mi najít práci?

Kurzy, konzultace a další program KC MU vám pomůže připravit se na výběrové řízení. Nabídky práce vhodné pro studenty a čerstvé absolventy MU zveřejňujeme na oficiálním kariérním portálu MU JobCheckIN, který spravuje právě naše centrum.

5

Můžu absolvovat stáž na KC MU?

V rámci KC se můžete zúčastnit krátkodobé 14denní stáže, během které si vyzkoušíte práci v oddělení obchodu, tvorby eventů i marketingu. Po dokončení krátkodobé stáže je možné po dohodě dále spolupracovat s KC v rámci dlouhodobé stáže. V případě dalších dotazů se obracejte na Annu Czaschovou na e-mailu czaschova@kariera.muni.cz.


8

Můžu se kdykoliv zastavit k vám na KC MU?

Pro ty z vás, kteří řešíte jakoukoliv kariérní otázku, chcete se dobře připravit na pohovor, zkonzultovat CV nebo motivační dopis, jsme připravili pravidelné konzultační hodiny, tzv. Open Fridays. Zastavit se za námi můžete přímo na KC každý pátek od 9:00 do 11:30 bez předchozí registrace!

3

Jak si mám založit účet a přihlásit se, když chci využívat služeb KC MU?

Pokud jste studentem MU, můžete se registrovat/přihlásit pomocí: UČO a sekundární heslo. Po prvním přihlášení potvrdíte souhlas s předáním údajů a bezplatně dokončíte registraci. V případě, že budete mít jakýkoliv problém s registrací nebo přihlašováním, napište nám na: info@kariera.muni.cz.

6

Mám už ukončené studium. Brání mi to ve využívání služeb KC?

Kurzy a konzultace můžete navštěvovat i rok po úspěšném ukončení studia na MU zdarma. V případě, že jste absolventem déle, našich služeb můžete využívat za poplatek. Obraťte se na info@kariera.muni.cz a my vám sdělíme další podrobnosti. Kariérní portál JobCheckIN lze využívat do 18 měsíců od úspěšného ukončení studia na MU.

9

Zjistil jsem, že mám zablokovaný účet na webu KC MU. Co s tím?

Účet na KC, který si vytvoříte, bývá nejčastěji blokován z důvodu neomluvených absencí na akce, na které se přihlásíte. Pokud zjistíte zablokování účtu, napište nám na e-mail info@kariera.muni.cz. K odblokování budeme přistupovat individuálně.

Hlavní partner