Masarykova univerzita - logo

Více o kurzech

Jitka Štenclová

+420 776 084 980

Zpět na přehled eventů
Cesty absolventa Právnické fakulty, 23. 10.

Cesty absolventa Právnické fakulty, 23. 10.

Zvažujete, kam se vydat po absolvování Právnické fakulty? Máte jasno v tom, jaké možnosti uplatnění vám studium nabízí a jak jednotlivé profese vypadají v praxi? Nechte se inspirovat konkrétními kariérními příběhy 5 absolventů své fakulty. 
 


Koho na akci potkáte:

 • státního zástupce Brno-město
 • podnikového právníka z Kiwi.com
 • asistentku soudce Nejvyššího správního soudu
 • soudního exekutora Brno-město
 • referentku oddělení nepřímých daní z Odvolacího finančního ředitelství
   

Ti se s vámi podělí o zkušenosti ze své reálné praxe. Prozradí vám také, jaká byla jejich cesta k současným pozicím, co všechno museli absolvovat a jaké jsou výhody a nevýhody jejich práce.

To vše se dozvíte na eventu Cesty absolventa Právnické fakulty už 23. října!

Na co se můžete těšit?

 • Představení kariérních příběhů pěti absolventů vaší fakulty.
 • Srovnání pěti odlišných právních praxí při společné diskuzi.
 • Tipy, jaké znalosti a dovednosti na jednotlivých pozicích uplatníte.
 • Rady, jak uspět v konkrétních oblastech a osobní tipy řečníků.
 • Přehled o tom, co se od vás bude po nástupu do praxe očekávat.
 • Neformální networking s řečníky u rautu.

Program:

17:00 – 17:15    Úvod

Máte již na začátku konkrétní dotaz, na který chcete dostat odpověď? Hned na začátku máte prostor ho sdělit moderátorovi, který už dohlédne na to, aby během akce zazněly všechny informace, které chcete slyšet.
 

17:15 – 18:15    Kariérní příběhy absolventů

Jak se dostali tam, kde jsou dnes? Co je náplní jejich práce, jak vypadá běžný den v jejich profesi? Jak jsou finančně ohodnoceni? Zvládají udržovat work-life balance? I o tom bude mluvit pět absolventů vaší fakulty, kteří vám představí svou kariérní cestu.
 

18:15 – 19:15    Moderovaná diskuze

V čem se představené profese liší a co mají společného? Jaké dovednosti a znalosti k jejich výkonu potřebujete? Mají pro vás řečníci konkrétní rady? Jaké jsou možnosti kariérního postupu v dané oblasti? O tom si bude povídat moderátor se všemi vystupujícími absolventy v rámci panelové diskuze.
 

19:15 – 20:30    Neformální setkání

Zaujal vás některý z řečníků a chcete se o jeho profesi pobavit více do detailů? Nebo vás ještě napadly další otázky? U drobného občerstvení je ideální příležitost oslovit přednášející, neformálně se s nimi seznámit a získat nejen zajímavé informace, ale i kontakty.


Jednotlivé řečníky budeme postupně představovat.

Lektoři

David

David Liškutin, Chief legal officer Kiwi.com

David absolvoval Právnickou a Filozofickou fakultu MU a ke Kiwi.com se přidal před třemi lety. V počátcích své kariéry pracoval na Nejvyšším správním soudu jako asistent soudce a působil na Právnické fakultě MU jako doktorand. Po několikaletém studijním a pracovním působení v zahraničí pracoval 5 let v pražských advokátních kancelářích, kde se věnoval zejména smluvní a korporátní agendě, M&A a litigacím. V Kiwi.com vybudoval čtyřčlenný právní tým, který řeší jednoduše veškerou právní agendu společnosti.

Jan

Jan Petrásek, Státní zástupce Brno-město

Jan absolvoval Právnickou a Filozofickou fakultu MU a na Městském státním zastupitelství v Brně pracuje od roku 2003. Po skončení studia ještě necelé dva roky pracoval na legislativně právním odboru Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jako státní zástupce se zabývá zejména obecnou kriminalitou se specializací na korupční trestnou činnost.

Helena

Helena Bončková, Asistentka soudce Nejvyššího správního soudu

Helena pracuje jako asistentka soudce, dříve předsedy Nejvyššího správního soudu. Současně působí jako odborná asistentka na Katedře mezinárodního a evropského práva Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vystudovala práva a evropská studia na Masarykově univerzitě v Brně. Na Univerzitě v Lucemburku absolvovala obor evropská litigace. Dříve pracovala jako poradkyně pro evropské právo a asistentka předsedkyně Nejvyššího soudu.

Jan

Jan Krejsta, Soudní exekutor Brno-město

Jan po absolvování Právnické fakulty MU nastoupil jako advokátní koncipient, následně úspěšně složil advokátní zkoušky a vykonával generální praxi. Tu vykonával až do roku 2010, kdy byl ministryní spravedlnosti jmenován soudním exekutorem Exekutorského úřadu Brno-město.

Ladislava Králová,

Ladislava Králová, referent oddělení nepřímých daní na Odvolacím finančním ředitelství, zástupce vedoucího oddělení, v současnosti na MD/RD

Na Odvolacím finančním ředitelství pracuje od roku 2014 jako odborný rada na oddělení nepřímých daní, v současné době je na rodičovské dovolené, přičemž od června 2018 pracuje na částečný úvazek na Odvolacím finančním ředitelství. Vystudovala práva a mezinárodní vztahy na MU. Dříve pracovala jako advokátní koncipientka.

Termíny

Pro tuto akci není aktuálně žádný termín konání.

Hlavní partner