Masarykova univerzita - logo

Více o kurzech

Jitka Štenclová

+420 776 084 980

Zpět na přehled eventů
Industry ShowCase: Kariéra v auditu a podnikových financích – 10. 4. 2018

Industry ShowCase: Kariéra v auditu a podnikových financích – 10. 4. 2018

Jak prorazit v auditu a podnikových financích? 
 

Milujete čísla a logiku? Účetnictví a matematika jsou pro vás hračka? Chcete to daleko dotáhnout a být finančně za vodou? Sníte o práci v auditu a podnikových financích? Zjistěte, jak v těchto firmách probíhají výběrová řízení, jaké pozice nabízí studentům, jaké jsou možnosti kariérního růstu a finančního ohodnocení.

Přijďte v úterý 10. dubna na akci Industry ShowCase: Kariéra v auditu a podnikových financích. Ověříte si, jestli máte pro tuto práci správné předpoklady a dozvíte se všechno, co vás zajímá.

Představí se vám Velká čtyřka: EY, KPMG Česká republika, s.r.o., PwC Česká republika Deloitte Česká republika.

                    Na akci se bude prezentovat také mezinárodní organizace ACCA.


 

OTESTUJTE SE


Chcete vědět, jaká pozice v auditu a financích je pro vás ta pravá? Mezinárodní organizace ACCA si pro vás připravila test, který vám doporučí pozici i s popisem a videem konkrétního člověka, který na tomto místě pracuje.

Test si můžete spustit zde.
 


Deloitte Česká republika     
Jsme Deloitte. Pomáháme špičkám českého i světového byznysu v oblastech jako jsou daně, právo, audit, finance, IT, doprava, energetika, HR a mnoho dalších. V České republice zaměstnáváme více než 1000 odborníků a hledáme nové kolegy. Máme kanceláře v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Hradci Králové, kde vás rádi přijmeme do našeho kolektivu.


EY      

Jsme konzultanti. Klientům pomáháme uspět, realizovat jejich sny a dělat práci den za dnem efektivněji. EY už není jenom Audit a Daně. Specializujeme se také na Advisory, Transakce nebo na Forenzní služby. Poradenské služby poskytujeme více než tisícovce českých i mezinárodních společností. Pracujeme pro dvacet firem z české top 30 a pro všech pět největších bank v zemi. Radíme startupům a začínajícím podnikatelům. Naše kanceláře najdete v Praze, Brně i Ostravě. Pracujeme ale u klientů doslova po celém Česku. Máme proježděnou republiku jako málokdo.

KPMG Česká republika, s.r.o.   

V oborech Audit, Daňové poradenství, Advisory a Legal patříme ke špičce na trhu. Toužíte po firmě, která vám dá to nejlepší vzdělání, skvělý začátek úspěšné kariéry a zároveň se k vám bude chovat lidsky a přátelsky? Podívejte se, jak to u nás chodí na www.vyrostlijsme.cz. Ať se poohlížíte po placené stáži, nebo chcete pracovat na plný úvazek, u nás vás hned od začátku zapojíme do zajímavých projektů jako plnohodnotného člena týmu.


PwC Česká republika​     
 

Jsme síť více než 236 tisíc lidí ve 158 zemích světa. Jsme profesionálové a dodáváme kvalitní služby v oblastech auditu, daní, poradenství i technologií. Digitalizace roste a stejně tak i výjimečnost čistě lidských vlastností. Ty technologie (zatím) nahradit neumí a my je dokážeme ocenit. Umění vést, týmový duch, flexibilita, insight a ambice. Tyto vlastnosti v PwC hledáme a rozvíjíme v každém z nás. Naši lidé jsou tvůrčí, angažovaní a kreativní. I proto jsou nezastavitelní. Učíme se, rosteme a měníme svět kolem sebe.
 


Na co se můžete těšit?

  • Kariérní příběhy zaměstnanců v podnikových financích a auditu
  • Podpultové informace o práci v tomto oboru a výběrových řízeních
  • Tipy, jak se v tomto odvětví prosadit
  • Moderovanou diskuzi mezi studenty, fakultou a zástupci firem
  • Neformální networking spojený s rautem

Program

14:00  14:15   Úvod

V této části moderátor zjistí, jaká máte očekávání a které otázky vás nejvíce zajímají. Nebojte se říct, co by podle vás mělo zaznít. Vaše podněty moderátor zakomponuje do diskuzí s jednotlivými firmami.


14:15  14:35   Asociace ACCA a její certifikace

Zástupce české pobočky mezinárodní profesní organizace v oboru účetnictví ACCA vám přiblíží výhody certifikátu ACCA a jeho význam pro uchazeče o práci v oboru. Následně vám absovolvent MU sdělí vlastní zkušenosti s tímto certifikátem a výhodami, které mu přinesl.

14:35  14:50   Audit a podnikové finance v ČR

Co všechno spojuje firmy v oboru auditu a podnikových financí? Jaké certifikáty jsou pro tento obor důležité? Je situace na trhu práce příznivá pro práci v tomto odvětví? Získejte obecný přehled během 15 minut.

14:50  15:40  Prezentace zaměstnavatelů

Jak skloubit školu a práci v auditu a podnikových financích? Jaké pozice můžete získat i bez předchozí praxe? Personalisté ze čtyř vybraných společností vám odhalí, od jakých ročníků nabírají studenty, jak probíhá proces zaškolení nebo jak vypadá práce, kterou po zaškolení můžete dělat. V hlavě se vám mohou honit různé otázky a na ty vám společnosti odpoví během 8minutové prezentace.

15:40  16:55  Panelová diskuze

Díky panelové diskuzi zjistíte rozdíly mezi jednotlivými firmami, porovnáte firemní kultury a zjistíte, do které společnosti se nejvíce hodíte. Odborníci z praxe také prozradí, jak je práce časově náročná, jaké jsou důležité kompetence pro tuto práci, jak zvládají stres a jestli se ve volném čase setkávají s kolegy. O přínosu práce v auditu a podnikových financích bude debatovat vždy jeden specialista za každou společnost a zástupce fakulty. 

16:55  17:55  Networkingové setkání

Nezaznělo něco důležitého? Nebo máte specifický dotaz? Během rautu si můžete neformálně popovídat s personalisty i odborníky z praxe. Můžete je zaujmout třeba natolik, že vás pozvou na pohovor. Tak nepropásněte svou příležitost!

Lektoři

Jan

Jan Kotaška, Deloitte Česká republika

Honza působí ve společnosti Deloitte jako HR Business Partner dedikovaný pro Audit & Assurance. Jeho hlavní náplní práce je sladění potřeb společnosti s potřebami zaměstnanců, což představuje poměrně širokou paletu projektů počínajících náborem, přes hodnocení, ale také vzdělávání. Studoval Ekonomicko-správní fakultu na Masarykově univerzitě v Brně, následně získal HR zkušenosti v různých společnostech. Ve svém volném čase se věnuje nejraději splitboardingu a horským kolům.

Lubomír

Lubomír Křivánek, Deloitte Česká republika

Luboš je absolventem Ekonomické fakulty VŠB-TU v Ostravě. Od roku 2006 pracuje v oddělení auditu společnosti Deloitte a jeho aktuální pozice je manažerská. Kromě každodenní auditorské činnosti přednáší na interních i externích seminářích. Ve volných chvílích se věnuje rodině.

Petra

Petra Přibylová, EY

Petra je manažerka oddělení auditu v brněnské pobočce EY. Do společnosti nastoupila před 11 lety, kdy začala jako asistentka auditora v Ostravě. Během čtyřletého působení na Severní Moravě byla součástí týmu auditujících společnosti těžkého průmyslu. Po přechodu do Brna má na starosti hlavně výrobní společnosti v odvětví automotivu, potravinářství a strojírenství. V současné době se Petra zaměřuje na konverzi mezi Českými účetními standardy a IFRS a na poskytování poradenství v oblastech komplexní účetní problematiky. Petra je maminka dvou dětí, ráda sportuje a čte.

Viktor

Viktor Fiala, EY

Viktor je manažerem oddělení auditu společnosti EY Česká republika. Mezi jeho klienty patří přední české a zahraniční společnosti ze sektoru výroby, energetiky a síťových odvětví, převážně z moravského regionu. V rámci své odborné expertízy se zaměřuje na Audit účetních výkazů podle IFRS nebo US GAAP; Českých účetních standardů či požadavků SOX 404. Dále poskytuje poradenství v oblastech účetní problematiky a konverze mezi Českými účetními standardy a IFRS. Viktor aktivně hraje basketbal a fotbal a rád relaxuje hudbou.

Lukáš

Lukáš Košut, KPMG Česká republika, s.r.o.

Lukáš v KPMG pracuje od roku 2008. Jako auditní manažer má na starosti audity vybraných obchodních a výrobních společností na Moravě. Mezi jeho projekty patří audity účetních závěrek připravených dle českých účetních standardů a mezinárodních účetních standardů (IFRS, US GAAP). Lukáš vystudoval Ekonomicko-správní fakultu na Masarykově univerzitě v Brně.

Jana

Jana Weinberg, KPMG Česká republika, s.r.o.

Jana působí na pozici HR Manager – Graduate Recruitment, zodpovědný za vyhledávání talentovaných stážistů a absolventů VŠ. Zároveň s týmem zajišťuje doprovodné employer branding aktivity, workshopy, dny otevřených dveří, akce a soutěže pro studenty či konzultuje bakalářské či diplomové práce s HR tématikou. Vystudovala Andragogiku v profilaci na HR Management na Univerzitě Palackého v Olomouci. Před nástupem do KPMG 13 let působila v globální AK White & Case, jako Head of HR, zároveň jako HR Project Manager pro CEE region.

Motto - „Lidé jsou tím nejcennějším zdrojem pro firmu, proto dělám maximum pro to, aby byli v KPMG spokojení.“

Tomáš

Tomáš Frýbort, PwC Česká republika

Tomáš je senior manažer v oddělení Auditorských a poradenských služeb v Brně. Do PwC nastoupil v roce 2005 po absolvování Ekonomicko-správní fakulty a Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Tomáš má zkušenosti s poskytováním auditorských služeb týkajících se účetních závěrek připravovaných podle mezinárodních i českých účetních standardů. Je českým statutárním auditorem a držitelem mezinárodní auditorské a účetní kvalifikace FCCA. Je také odpovědný za nábor nových kolegů do brněnské kanceláře.

David

David Kopecký, ACCA

David pracuje jako Business Relationship Manager v mezinárodní asociaci ACCA a má na starosti především rozvoj vztahů ACCA s univerzitami a studenty. Jeho dlouhodobým cílem je zlepšit napojení vysokoškolského studia na praxi a propojit firmy s talentovanými studenty v oboru financí. Ve své pozici spojuje zkušenosti z oblasti vzdělávání ve firmě Honeywell a z prodeje služeb s poznatky získanými v průběhu studia Fakulty mezinárodních vztahů na VŠE v Praze a Diplomatické akademii ve Vídni.

Hana

Hana Leisser, host ACCA

Hanka přijala pozvání od mezinárodní organizace ACCA, aby hovořila o výhodách certifikace ACCA. Pracuje jako finanční manažerka ve společnosti zaměřené na skladování a distribuci léčiv. Ve své roli je zodpovědná za vedení financí v České republice a na Slovensku. Její náplní práce je zejména vedení lokálních týmů, pravidelný reporting, příprava budgetů, analýz a informační podpora managementu. Hanka je absolventkou ESF MU.

Petr

Petr Valouch, ESF MU

Petr působí jako vedoucí katedry financí na ESF MU. Tato katedra garantuje obor Finance, v jehož rámci se studenti připravují na svou budoucí kariéru v oblasti podnikových financí, účetnictví, auditu, daní, bankovnictví, pojišťovnictví a finančních trhů. Z hlediska jeho odbornosti se zaměřuje zejména na problematiku účetnictví, daní a podnikových financí. Je autorem řady odborných knih a jiných publikací. Mimo akademickou praxi působí jako ekonomický a daňový konzultant. V minulosti se podílel také na zpracování znaleckých posudků v oblasti účetnictví a podnikových financí.

Termíny

Pro tuto akci není aktuálně žádný termín konání.

Hlavní partner