Masarykova univerzita - logo

Více o kurzech

Jitka Štenclová

+420 776 084 980

Zpět na přehled eventů
Industry ShowCase: Kariéra v podnikových financích – 11. 10. 2017

Industry ShowCase: Kariéra v podnikových financích – 11. 10. 2017

Víte, co obnáší práce v podnikových financích a jaké pozice nabízí firmy studentům a absolventům? Zvažujete, že byste pracovali pro jednu z nich a chcete se dozvědět tipy, jak zvládnout výběrové řízení a zaujmout zaměstnavatele? Zajímá vás, jaký nástupní plat můžete očekávat a jaké budete mít možnosti kariérního růstu? Nebo se chcete jen přijít inspirovat a zapřemýšlet, jestli byste v budoucnu chtěli v daném oboru pracovat?

To vše se dozvíte na eventu Industry ShowCase: Kariéra v podnikových financích.


Na eventu se představí asociace ACCA, která je partnerem akce, a společnosti  Deloitte,  Edwards,  EY,  KPMG Moore Stephens.
Informace o vystupujících firmách budeme průběžně aktualizovat.   


Jsme Deloitte. Pomáháme špičkám českého i světového byznysu v oblastech jako jsou daně, právo, audit, finance, IT, doprava, energetika, HR a mnoho dalších. V České republice zaměstnáváme více než 1000 odborníků a hledáme nové kolegy. Máme kanceláře v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Hradci Králové, kde Tě rádi přijmeme do našeho kolektivu.   

 Logo Edwards   
 

Edwards je globální lídr v oblasti vakua pro aplikace v průmyslu, vědě a výzkumu. Jako součást švédského holdingu Atlas Copco je také poskytovatelem finančních služeb pro dceřiné společnosti ve skupině. SSC v Brně zajišťuje kompletní finanční servis pro entity v EU i USA a zaměstnává přes 300 zaměstnanců.      

Více než 100 let pomáháme lidem uspět, realizovat sny a dělat práci efektivnější. EY je pro mladé lidi třetím nejatraktivnějším zaměstnavatelem světa. Patříme mezi světovou špičku v poskytování odborných poradenských služeb v oblasti auditu a daňového, transakčního a podnikového poradenství. V Česku je nás přes 1000, najdeš nás v Praze, Brně a Ostravě.

 


 

V oborech Audit, Daňové poradenství, Advisory a Legal patříme ke špičce na trhu. Toužíš po firmě, která ti dá to nejlepší vzdělání, skvělý začátek úspěšné kariéry a zároveň se k tobě bude chovat lidsky a přátelsky? Podívej se, jak to u nás chodí na www.vyrostlijsme.cz. Ať se poohlížíš po placené stáži, nebo chceš pracovat na plný úvazek, u nás tě hned od začátku zapojíme do zajímavých projektů jako plnohodnotného člena týmu.

 

Jsme největší auditorská a daňově poradenská společnost majoritně vlastněná a vybudovaná českými partnery. Zabýváme se podnikovými financemi od A(uditu) po Z(nalectví). S více než 200 odborníky v šesti kancelářích po celé ČR jsme na dosah nejen klientům, ale také Vám – našim stávajícím i budoucím zaměstnancům.


Na co se můžete těšit?

  • podpultové informace o světě podnikových financí
  • moderovanou diskuzi mezi studenty a zástupci firem
  • tipy od personalistů, jak na výběrové řízení
  • neformální networking spojený s rautem

Program

14:00 – 14:40     Zahájení akce a představení práce v podnikových financí
Zjistěte, jaké jsou pracovní možnosti a pozice na trhu podnikových financí na jižní Moravě i v jiných regionech. Získejte přehled o tom, jak funguje asociace ACCA a jaké výhody přináší získání jejího certifikátu pro uchazeče o práci.

14:40 – 15:40     Panelová prezentace zaměstnavatelů
Co všechno zahrnuje práce v podnikových financích? Jaká místa jsou vhodná pro studenty a absolventy? Vytvořte si ucelenější představu o vašich současných a budoucích kariérních alternativách a zjistěte, jak se můžete rozvíjet v různých firmách v oboru. Každá z 5 firem bude mít k dispozici 8 minut na sebeprezentaci. Zástupci firmy se vám budou snažit přiblížit pracovní podmínky, firemní kulturu, možnosti růstu atd. Za každou z nich vystoupí jak personalista, tak specialista z praxe.

15:40 – 17:00     Panelová diskuze: Jaké dovednosti a znalosti potřebujete pro úspěšnou kariéru?
Máte představu o tom, co všechno byste měli znát a umět, pokud chcete lechce odstarovat svou kariéru? Hodily by se vám tipy, jaké kompetence jsou pro zaměstnavatele důležité a na čem můžete ještě zapracovat? Všechny informace, které vám pomohou s vaší kariérou, se dozvíte v moderované diskuzi, které se účastní jak zástupci firem, tak zástupce z Ekonomicko-správní fakulty.

17:00 – 18:00     Neformální raut spojený s networkingem
Setkejte se s řečníky v rámci neformálního rautu. Máte možnost odnést si cenné kontakty nebo se soukromě zeptat na otázky, které v rámci programu nezazněly. Když uděláte dobrý dojem, třeba dostanete i nabídku práce!

Jména řečníků budeme průběžně aktualizovat.


Lektoři

Lenka

Lenka Řezáčová, Deloitte

Lenka vystudovala vzdělávání dospělých na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde dále působí jako externí vyučující. Je certifikovaným koučem (ICF). Ke společnosti Deloitte se připojila v únoru 2014. Zastává roli HR business partnera na Moravě a ve spolupráci s pražskou centrálou poskytuje HR podporu zaměstancům poboček v Brně a Ostravě (oddělení Audit, Tax&Legal, Consulting) – včetně recruitmentu, rozvoje a tréninků.

Miroslav

Miroslav Zigáček, Deloitte

Mirek je absolventem Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze. Od roku 2004 pracuje v oddělení auditu společnosti Deloitte, aktuálně na direktorské pozici. Kromě každodenní auditorské činnosti pravidelně publikuje odborné příspěvky ve zpravodajích společnosti Deloitte a přednáší na interních i externích seminářích. Ve volných chvílích se věnuje své rodině a péči o rodinnou vinici na jižní Moravě.

Veronika

Veronika Kysilka, Edwards

Veronika je krásným příkladem success story v praxi. Začala v Edwards pracovat při studiu v roce 2010 na částečný úvazek, od té doby prošla řadou pozic ve společnosti a dnes patří do našeho managementu.

Miroslav

Miroslav Školoudík, Edwards

Absolvent Univerzity Tomáše Bati, začal v Dixons SSC jako Credit Controller. O 2 roky později, v roce 2010, se přidal do Edwards jako Team Leader a jeho profesní růst pokračoval přes managerské role až k Business Controllingu, kde se nyní podílí na růstu naší společnosti.

Petra

Petra Přibylová, EY

Petra je manažerka oddělení auditu v brněnské pobočce EY. Do společnosti nastoupila před 11 lety, kdy začala jako asistentka auditora v Ostravě. Během čtyřletého působení na Severní Moravě byla součástí týmu auditujících společností těžkého průmyslu. Po přechodu do Brna má na starosti hlavně výrobní společnosti v odvětví automotivu, potravinářství a strojírenství. V současné době se Petra zaměřuje na konverzi mezi Českými účetními standardy a IFRS a na poskytování poradenství v oblastech komplexní účetní problematiky. Petra je maminka dvou dětí, ráda sportuje a čte.

Viktor

Viktor Fiala, EY

Viktor je manažerem oddělení auditu společnosti EY Česká republika. Mezi jeho klienty patří přední české a zahraniční společnosti ze sektoru výroby, energetiky a síťových odvětví, převážně z moravského regionu. V rámci své odborné expertízy se zaměřuje na Audit účetních výkazů podle IFRS nebo US GAAP; českých účetních standardů či požadavků SOX 404. Dále poskytuje poradenství v oblastech účetní problematiky a konverze mezi Českými účetními standardy a IFRS. Viktor aktivně hraje basketbal a fotbal a rád relaxuje hudbou.

Romana

Romana Šperková, KPMG

Romana pracuje v KPMG od roku 2001. Jako auditní manažerka má na starosti audity vybraných obchodních a výrobních společností na Moravě. V roce 2012 zakládala v rámci KPMG oddělení na podporu auditních služeb (lokální servisní centrum), které v současnosti řídí. Romana vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze a v roce 2005 absolvovala pracovní stáž v KPMG na Novém Zélandu.

Jana

Jana Weinberg, KPMG

Jana v KPMG pracuje jako HR Manager – Graduate Recruitment, zodpovědný za nábor stážistů, absolventů a doprovodné employer branding aktivity. Mimo jiné, je členem Steering Committee na projektu Bright Space. Vystudovala Andragogiku v profilaci na HR Management na Univerzitě Palackého v Olomouci. Před nástupem do KPMG 13 let působila v globální AK White & Case, jako Head of HR, zároveň jako HR Project Manager pro CEE region. Řídí se jednoduchým pravidlem: „Lidé jsou tím nejcennějším zdrojem pro firmu, proto dělám maximum pro to, aby byli v KPMG spokojení“.

Tomáš

Tomáš Klíma, Moore Stephens

Tomáš založil v roce 1995 společnost Tax Consulting Brno, která v první fázi své existence poskytovala poradenství především klientům, kteří využívají účetní program Money od firmy Cígler software. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti zdanění právnických osob, daňového řádu a komplexního poradenství. V roce 2005 dokončil certifikaci specializující se na problematiku výzkumu a vývoje, této oblasti se věnuje dodnes. Tomáš je certifikovaný daňový poradce a působí také v Dozorčí radě Komory daňových poradců a v sekci POP orientované na činnost daňových poradců.

Igor

Igor Pantůček, Moore Stephens

Igor působí v daňové oblasti od roku 1992, kdy začal pracovat u Finanční správy. Od roku 1993 působil jako metodik DPH a později jako ředitel odboru DPH na Finančním ředitelství v Brně. Specializuje se na poskytování daňového poradenství v oblasti DPH a nepřímých daní. Již více než 10 let přednáší problematiku nepřímých daní také na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Působí také jako lektor, zajišťuje odborná školení pro KDP ČR a různé vzdělávací agentury. Igor je certifikovaný daňový poradce a od roku 1995 je také členem zkušební komise při zkouškách na Komoře daňových poradců ČR.

Petr

Petr Valouch, ESF MU

Petr Valouch v současnosti působí jako vedoucí katedry financí na ESF MU. Tato katedra garantuje obor Finance, v jehož rámci se studenti připravují na svou budoucí kariéru v oblasti podnikových financí, účetnictví, auditu, daní, bankovnictví, pojišťovnictví a finančních trhů. Z hlediska své odbornosti se zaměřuje zejména na problematiku účetnictví, daní a podnikových financí. Je autorem řady odborných knih a jiných publikací. Ve své mimoakademické praxi působí jako ekonomický a daňový konzultant. V minulosti se podílel také na zpracování znaleckých posudků v oblasti účetnictví a podnikových financí.

Termíny

Pro tuto akci není aktuálně žádný termín konání.

Hlavní partner