Jak vypadal minulý ročník veletrhu JobMED

29. 11. 2023 Univerzitní kampus Bohunice

Workshopy

Místnost A (B11/228) 

 • 10:10 - 10:50 | Psychiatrie jako volba: zkušenosti nového lékaře v Jihlavě

  Ahoj, jmenuju se Tomáš Bartes a nově pracuji několik měsíců jako čerstvě vystudovaný lékař v Psychiatrické nemocnici v Jihlavě. Rád bych vám představil obor psychiatrie, jeho výhody, proč jsem si ho vybral, možnosti kariéry psychiatra. Představím psychiatrickou nemocnici v Jihlavě, co nabízí, systém péče, a s tím spojené možnosti specializačního vzdělávání u nás, náborové příspěvky, finanční ohodnocení, možnosti příspěvků na bydlení a další výhody. Ve stručnosti představím Jihlavu a proč si myslím, že je to dobré město pro život.

  Tomáš Bartes, čerstvě vystudovaný lékař v Psychiatrické nemocnici v Jihlavě

 • 11:00 - 11:40 | Rehabilitace pacientů v následné péči
  Odborný léčebný ústav v Jevíčku je zdravotnickým zařízením následné péče, jehož zřizovatelem je Pardubický kraj. Poskytujeme péči v oblasti pohybové a plicní rehabilitace, v malé míře je stále naším oborem péče o pacienty s tuberkulózou.
  Workshop je zaměřen na rehabilitaci pacientů po ukončení hospitalizace v akutní péči. Poskytování rehabilitační péče po operacích kloubních náhrad, poúrazových stavech, postcovidových stavech, plicní rehabilitace. Důraz na individuální přístup zdravotníků a fyzioterapeutů k pacientům i rodinným příslušníkům.

   

  Mgr. Miroslava Novotná, fyzioterapeut, Bc. Naděžda Ivkovičová, MBA, ředitelka Odborný léčebný ústav Jevíčko

   

 • 13:50 – 14:30 | Příběhy z misí Lékaře bez hranic

  Michal Pospíšil má vystudované navazující magisterské studium Intenzivní péče na Masarykově univerzitě, dlouhodobě se věnuje vzdělávání zdravotníků, je instruktorem České resuscitační rady a jeho hlavní pracovní náplní je koordinace studijního programu Zdravotnické záchranářství na Lékařské fakultě MUNI. Zúčastnil se zatím dvou misí s MSF, a to v roce 2017 Mise v Súdánu a v roce 2021 Mise v Palestině. Ze svých misí si přináší velké množství jedinečných poznatků a zkušeností jak z profesního hlediska, tak i osobního.

Místnost B (B11/234)

 • 11:00 - 12:00 | A co dál? Praktické informace k pracovně právním záležitostem mediků
  Dozvíte se: 
  - Jak fungují náborové příspěvky, smlouva na dobu určitou za vyšší plat (lze zrušit vykoupením?) Vysvětlení různých typů smluv a jejich možných následků.
  - Jak se vyznat v atestacích, podmínkách, testech apod.
  - Co dělat první půlrok po škole (pracák, akreditace nemocnice, zápis do kmene...)
  - Fakultka vs krajská vs okresní nemocnice?

  Mgr. Bc. Michal Koščík, Ph.D., proděkan pro personální záležitosti, vnitřní organizaci a legislativu Lékařské fakulty
 • 13:00 - 13:40 | Recept na moderní nemocnici: nemocnice Jihlava
  Nemocnice se pyšní vizí: Moderní, ekonomicky stabilní nemocnice s celokrajskou působností, poskytující špičkové služby klientům, kvalitním a motivovaným personálem. Poskytuje zdravotní péči na 710 lůžkách, z toho 66 lůžek jsou lůžka intenzivní péče a paliativní péče má 15 lůžek. Má uděleny osvědčení na poskytování specializované péče od MZ ČR. Zavedením robotické chirurgie provádí nejmodernější výkony. Jsou také výukové pracoviště pro studenty LF MU Brno.

   

  ​MUDr. Lukáš Velev, MHA, lékař chirurg se specializací cévní chirurgie, od roku 2010 ředitel Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace
 • 13:50 - 14:30 | Vize Lexum: optikou Petra a Ondřeje
  Na přednášce vám popíšeme roli optometristy a očního optika v síti očních klinik a optik Lexum. Popíšeme náplň práce klinického optometristy a technika, seznámíme vás s vybavením očnich klinik Lexum. Také vám představíme náš obchodní model, jakou náplň práce u nás optometrista i optik v optice mají, s jakými přístroji pracují a v jakém prostředí se pohybují. Kdo je ideální kandidát do našeho týmu? Jakou máme vizi do budoucna? Jak se mění optický trh? I na tyto otázky vám odpovíme a budeme rádi, pokud si další otázky připravíte i vy. Budeme se na vás těšit!

  Petr Hornych, DiS.,manažer sítě očních optik. Vystudoval obor diplomovaný oční optik na Vyšší odborné škole v Praze a v oboru oční optiky se pohybuje více než 12 let.

  Mgr. Ondřej Vlasák, Ph.D.,hlavní optometrista sítě očních klinik Lexum. Vystudoval bakalářské a posléze magisterské studium v oboru Optometrie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
 • 14:40 - 15:20 | Poznej Contipro: cesta za inovacemi ve farmacii

  Na této přednášce se dozvíte, jakou roli zaujímá aplikovaný a základní výzkum v oblasti farmacie. Představíme vám fascinující svět kyselin hyaluronové a jejího využití v medicíně. Ukážeme vám, jak základní výzkum hraje klíčovou úlohu při hledání inovativních řešení a jak otevírá dveře k novým léčivým produktům. Zároveň představíme fungování české farmaceutické společnosti včetně všech specializací od výzkumu až po obchod. Dozvíte se, jak vypadá zázemí našeho výzkumu a vývoje a nastíníme vám možnosti pracovního uplatnění nejen ve výzkumu, ale v celém procesu vývoje nového produktu od počátečních fází základního výzkumu, přes preklinické a klinické testování, až po uvedení produktu na trh.

  Ing. Matěj Šimek Ph.D., výzkumný pracovník R&D.
  V Contipru pracuji v oddělení R&D už devátým rokem. Během té doby jsem si vyzkoušel řadu pracovních pozic a v rámci zaměstnání absolvoval i doktorské studium. Začínal jsem na pozici trainee a v současné době vedu analytické oddělení zaměřující se na oblast farmakokinetiky a studium biologické aktivity přípravků z kyseliny hyaluronové.
 • 15:30 - 16:10 | Rehabilitace z hor - hory práce i zážitků

  Představíme Státní léčebné lázně Janské Lázně, s.p. jako zdravotnického zařízení, které je významným zaměstnavatelem v oblasti rychle se rozvíjející rehabilitační péče. Dynamický multidisciplinární tým se věnuje širokému spektru pacientů (neu, ort, trau,…) a spolupracuje s předními odborníky v oboru (např. s FN Motol). Zaměstnance pravidelně vzděláváme a vysíláme na odborné stáže. Studentům představíme možnosti stáží, nabídku stipendií a samozřejmě možnost uplatnění po studiu.

  Mgr. Anna Bílková, fyzioterapeutka z Dětské léčebny Vesna. Vystudovala obor fyzioterapie na Fakultě zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci. Absolvovala dále řadu kurzů, jako jsou Vojtova metoda, metody L. Mojžíšové, Klappovo lezení a řadu dalších odborných kurzů. Věnuje se i ambulantní péči dětí a dospělých.

 • 16:20 - 17:10 | Jak na CV

  Hlásíte se na vysněnou pracovní pozici a nejste si jistí tím, jak by měl vypadat váš životopis? Nevadí! Na našem workshopu se dozvíte, jak se vyhnout při psaní životopisu častým chybám, co určitě nezapomenout zahrnout a hlavně jak napsat relevantní životopis pro oblast zdravotnictví.

  Mgr. Tereza Uhrínová, kariérní poradkyně z Kariérního centra MUNI

Během celého veletrhu můžete konzultovat své životopisy a motivační dopisy s odbornými kariérními poradci z Kariérního centra MU v místnosti B11/211

Praktické workshopy v SIMU

 • 16:00 - 17:00 | Sutury pro pokročilé

  Nauč se náročnější techniky, které tě v praxi zaručeně čekají. Kurz je určen všem, kteří již zvládají základy chirurgického šití.

 • 17:30 - 19:00 | Laparoskopické šití

  Horká novinka a jeden z nejoblíbenějších workshopů vůbec. Jak se orientovat v operačním poli nepřímo? Jak manipulovat s laparoskopickými nástroji a jak se nimi založit steh? Přijď si vše prakticky vyzkoušet a posunout se s námi o kousek dál! Kurz patří mezi nejnáročnější a nástavbové, proto je vhodný pro zájemce o chirurgické obory, kteří již běžné chirurgické techniky hravě zvládají.

Prezentační stánky jednotlivých zdravotnických zařízení budou v levém koridoru 2.NP ve směru od OC Campus Square k SIMU.

Na veletrhu JobMED 2023 jste potkali:

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info