Finanční gramotnost: Kolik spořit a utrácet?

21. 1. 2019, Andrea Soukupová, copywriter KC MU

Někteří lidé se o své finance starají tak, že jen sledují zůstatek na účtu a podle toho se rozhodují, jestli si něco koupí, nebo ne. V takovém případě peníze ovládají člověka. Zde máte pár tipů, jak se stát šéfem vlastních peněz a chytře se o ně starat.

Slyšeli jste o studentských soutěžích? Máme pro vás několik aktuálních tipů!

16. 1. 2019, Jana Fenyková

Jste kreativní, máte spoustu vlastních nápadů a chybí vám jen prostředky pro jejich realizaci? Chcete se rozvíjet a realizovat i mimo školní prostředí? Případně zaujmout zaměstnavatele jedinečnou zkušeností? Máme pro vás tipy na studentské soutěže, které vám nabídnou vše zmíněné a mnohem víc!

Svátky jako odrazový můstek vaší kariéry – využijte je naplno!

28. 11. 2018, Hana Cukrová, copywriter KC MU

Vánoce, Silvestr, zkouškové… Tři období, které v životě vysokoškoláků znamenají odpočinek, zábavu, ale i stres a nervozitu. Ať už to máte v podstatě v kapse, nebo se naopak musíte v lednu poprat s tím nejtěžším předmětem – své zasloužené volno můžete trávit produktivně a pomoci své budoucí kariéře. Jak?

Práce v právních oborech? Základem je projít psychotesty a znát angličtinu

25. 10. 2018, Andrea Soukupová, Veronika Tamaškovičová

Stejný odrazový můstek, ale různá zaměstnání. Právnická fakulta vám po dostudování otevře vrátka k několika právním profesím. O tom, co obnáší, v čem jsou podobné a naopak rozdílné, mluvilo 5 úspěšných absolventů na akci Cesty absolventa PrF, která se uskutečnila 23. 10. 2018 na půdě Právnické fakulty.