Blog KC

Nevíš, co po studiu? Nech si poradit od profesionála

13. 10. 2015, Vojtěch Žák

Kariérní konzultanti umí poradit, když člověk neví, kam směřovat svou kariéru, jaké další kroky podniknout k dosažení cíle a na čem zapracovat. Naše hlavní konzultantka Pavla Horáková shrnuje situace, při kterých se vyplatí využít služby Kariérního centra a kariérního poradce. 

Číst více

Motivační dopis je palubní lístek do zaměstnání, proto ho nepodceňte

13. 10. 2015, Markéta Bartoníčková, Pavla Horáková

Motivační dopis je od slova motivace, která by v něm měla být jasně patrná. Kromě toho, že překvapivě hodně motivačních dopisů žádnou motivaci neobsahuje, se při jejich psaní lidé dopouštějí i mnoha dalších chyb. Přečtěte si několik základních rad a tipů, jak správně napsat kvalitní motivační dopis. 

Číst více

Vychytávky na zdokonalení životopisu

13. 10. 2015, Markéta Bartoníčková

Základy psaní životopisu určitě znáte. Podívejte se na pár vychytávek, které váš životopis odliší od těch konkurenčních.

Číst více

Jak se obléct na pohovor

13. 10. 2015, Markéta Bartoníčková, Vojtěch Žák

„Člověk, který přijde profesionálně oblečený, si dokáže vyjednat o 10 až 12 procent vyšší plat,” říká HR specialistka Aneta Steiglová. Cca 80 % prvního dojmu vzniká na základě nonverbální komunikace. A do té spadá kromě řeči těla i vaše oblečení. Jaké oblečení byste si měli vzít na pohovor, abyste udělali co nejlepší dojem?

Číst více

Hlavní partner

Partneři