Blog KC

Asertivita 1: Asertivita není o sebeprosazení, ale o respektu

10. 12. 2015, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Na blogu kariérního centra jsme se už věnovali řeči těla i tomu, jak s druhými komunikovat efektivně. Mnozí ale mají problém s tím, že jsou příliš plaší, než aby se dokázali prosadit – ať už v třídních lavicích, nebo na trhu práce. Právě pro takové lidi jsou tu lekce asertivity.

Číst více

The Making of a College to Career Plan

3. 12. 2015, Samantha Wendt, externí spolupracovnice Kariérního centra MU

Discussed in the first article was this idea of a College to Career Plan. This article elaborates on the plan, and helps in understanding how to develop one. The making of a plan is simple, and greatly advantageous to defining what a student’s future will look like. 

Číst více

Have no Uncertainty for Employment Security – Make a Plan

25. 11. 2015, Samantha Wendt, externí spolupracovnice Kariérního centra MU

In 2012, the European Union sent 4.8 million graduates out into the workforce. This phenomenon has caused some to believe that Europe will soon become overeducated.  Being overeducated will tighten the job market, and will make the transition between college and a career more difficult.

Číst více

5 must-be každé prezentace

29. 10. 2015, Vojtěch Žák

Prezentovat umí téměř každý. Prezentovat na úrovni a reprezentativně chce ovšem notnou dávku tréninku, zkušeností a přípravy. Přečtěte si, na co si příště máte dát pozor a jak se vyvarujete základním chybám snižujícím kvalitu vaší prezentace.

Číst více

Hlavní partner

Partneři