Blog KC

Dělej něco navíc, radí úspěšná absolventka žurnalistiky Petra Štorková

24. 2. 2016, redakce, Foto: archiv Petry Štorkové

Od mala chtěla být novinářkou a svůj první časopis pro spolužáky vydala už ve třetí třídě. Vysokoškolské studium žurnalistiky jí ale trochu vzalo elán. Přesto si Petra Štorková svoji cestu našla. Ještě během studia vytvořila stránky www.jdipracovat.cz. Dnes už se jedná o jeden z nejstarších nepřetržitě fungujících infoportálů s pracovní tematikou. 

Číst více

(ne)Zaměstnanost absolventů MU (infografika)

23. 2. 2016, KC MU, Zuzana Žabková, grafička KC MU

Jak se to má s nezaměstnaností absolventů MU? Trpí jí spíše muži nebo ženy? Absolventi kterých fakult si snáze najdou práci? A kolik průměrně berou při nástupu do práce? Tohle všechno se dozvíte v naší infografice. 

Číst více

Asertivita 7: Vyhodnocování situace

11. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Jak jsme řekli už v prvním díle, asertivní chování není vždycky na místě. Naučte se vyhodnocovat situaci. Pamatujte – každý je jiný. To, co vy vnímáte jako urážku, může být pro druhého jenom lechtivý vtip. Než vyvoláte konflikt, zkuste se nejdřív vcítit do druhého.

Číst více

Asertivita 6: Asertivní taktiky aneb každodenní střet s blbcem

5. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Říká se, že každý den nás čeká setkání alespoň s jedním blbcem. Není chybou zachovat se vůči němu asertivně. Ale pamatujte na jedno: vaším cílem není „vytřít s ním podlahu“, ale dojít oboustranné spokojenosti. Když se vám to povede, třeba už pro vás příště nebude „blbcem“, ale spojencem.

Číst více

Hlavní partner

Partneři