Co vám dá pickuperství do života, ať už jste žena, muž anebo alien

29. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Nejsem pickuper! Všechno, co vím o pickupu, pochází z bestselleru Game od Neila Strausse, několika blogů a rozhovorů s děvčaty, které se s pickupery přátelily. Často se ale pohybuji na seberozvojových kurzech a nedávno mě to udeřilo do hlavy. Pickup je taky forma osobního rozvoje. A zatraceně praktická.

Dělej něco navíc, radí úspěšná absolventka žurnalistiky Petra Štorková

24. 2. 2016, redakce, Foto: archiv Petry Štorkové

Od mala chtěla být novinářkou a svůj první časopis pro spolužáky vydala už ve třetí třídě. Vysokoškolské studium žurnalistiky jí ale trochu vzalo elán. Přesto si Petra Štorková svoji cestu našla. Ještě během studia vytvořila stránky www.jdipracovat.cz. Dnes už se jedná o jeden z nejstarších nepřetržitě fungujících infoportálů s pracovní tematikou.

(ne)Zaměstnanost absolventů MU (infografika)

23. 2. 2016, KC MU, Zuzana Žabková, grafička KC MU

Jak se to má s nezaměstnaností absolventů MU? Trpí jí spíše muži nebo ženy? Absolventi kterých fakult si snáze najdou práci? A kolik průměrně berou při nástupu do práce? Tohle všechno se dozvíte v naší infografice.

Asertivita 7: Vyhodnocování situace

11. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Jak jsme řekli už v prvním díle, asertivní chování není vždycky na místě. Naučte se vyhodnocovat situaci. Pamatujte – každý je jiný. To, co vy vnímáte jako urážku, může být pro druhého jenom lechtivý vtip. Než vyvoláte konflikt, zkuste se nejdřív vcítit do druhého.