JobTalk: Jak vypadá práce novináře?

2. 5. 2016, Radoslav Pittner, úprava textu Vojtěch Žák

Jak vypadá práce novináře? Co musí umět, jaký je jeho pracovní den a jak se liší náplň novinářské práce v jednotlivých médiích? O tom jsme se bavili s redaktorem MF DNES Lukášem Valáškem.

75 % zaměstnanců najdeme přes LinkedIn, říká recruiter Josef Kadlec

19. 4. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Josef Kadlec se mi představil jako bývalý „ajťák“, který se snaží skrze inovace změnit svět recruitmentu. Založil společností GoodCall a Recruitment Academy, stal se prvním certifikovaným recruiterem LinkedIn ve střední Evropě a napsal knihu People as Merchandise. Společně jsme se setkali na jeho přednášce „Životopis je mrtvý...“

Nikdy se nezastavujte, říká lektorka soft skills a doktorandka na FSS MU Marija Wazi

3. 4. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Každý rozhovor otevírám stejnou otázkou: zkus se mi představit v jedné větě. Většina lidí vykulí oči a poté dlouho přemýšlí, nebo se vzteká, že to nejde. Marija zareagovala okamžitě: „Soy un vagabundo todos los días de mi vida. V překladu to znamená: ‚Jsem poutnicí po všechny dny svého života.‘“ Jak vypadá kariérní život neortodoxní dobrodružkyně?

Hodně práce, cestování a více než 20 tisíc čistého. Tak začíná kariéra v podnikových financích

23. 3. 2016, Dana Fráňová, účastnice akce

Jak může vypadat kariéra v podnikových financích? O tom v úterý 22. března 2016 na ESF MU diskutovali zástupci 6 gigantů oboru na akci Industry ShowCase: Kariéra v podnikových financích.