Asertivita 6: Asertivní taktiky aneb každodenní střet s blbcem

5. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Říká se, že každý den nás čeká setkání alespoň s jedním blbcem. Není chybou zachovat se vůči němu asertivně. Ale pamatujte na jedno: vaším cílem není „vytřít s ním podlahu“, ale dojít oboustranné spokojenosti. Když se vám to povede, třeba už pro vás příště nebude „blbcem“, ale spojencem.

Asertivita 5: Trénink asertivní komunikace

25. 1. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Základní asertivní techniky jsem převzal z pracovních materiálů Vladimíra Hřebíčka. Jejich výčet není úplný, technik je mnohem víc. Nejsou všespásné a jejich použití v reálném světě není tak snadné, jak se může zdát na papíře. Než je na někoho aplikujete, pořádně si je vyzkoušejte v simulované situaci.

Umíte se motivovat k učení?

25. 1. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Víte, proč je pro vás tak těžké motivovat se k učení? Chcete toto prokletí zlomit? Cesta existuje…

Asertivita 4: Překonej svůj strach

18. 1. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Občas jsem měl pocit, že se na mě otec rozzlobil neprávem. Stejně jsem se mu nedokázal postavit. Roztřásla se mi kolena a byl jsem stěží schopen mluvit. Nechal jsem se paralyzovat strachem a nevěděl, co říct. Znáte podobný pocit? A chcete zjistit, jak se s ním vyrovnat?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21