(ne)Zaměstnanost absolventů MU (infografika)

23. 2. 2016, KC MU, Zuzana Žabková, grafička KC MU

Jak se to má s nezaměstnaností absolventů MU? Trpí jí spíše muži nebo ženy? Absolventi kterých fakult si snáze najdou práci? A kolik průměrně berou při nástupu do práce? Tohle všechno se dozvíte v naší infografice.

Asertivita 7: Vyhodnocování situace

11. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Jak jsme řekli už v prvním díle, asertivní chování není vždycky na místě. Naučte se vyhodnocovat situaci. Pamatujte – každý je jiný. To, co vy vnímáte jako urážku, může být pro druhého jenom lechtivý vtip. Než vyvoláte konflikt, zkuste se nejdřív vcítit do druhého.

Asertivita 6: Asertivní taktiky aneb každodenní střet s blbcem

5. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Říká se, že každý den nás čeká setkání alespoň s jedním blbcem. Není chybou zachovat se vůči němu asertivně. Ale pamatujte na jedno: vaším cílem není „vytřít s ním podlahu“, ale dojít oboustranné spokojenosti. Když se vám to povede, třeba už pro vás příště nebude „blbcem“, ale spojencem.

Asertivita 5: Trénink asertivní komunikace

25. 1. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Základní asertivní techniky jsem převzal z pracovních materiálů Vladimíra Hřebíčka. Jejich výčet není úplný, technik je mnohem víc. Nejsou všespásné a jejich použití v reálném světě není tak snadné, jak se může zdát na papíře. Než je na někoho aplikujete, pořádně si je vyzkoušejte v simulované situaci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19