Blog KC

Nikdy se nezastavujte, říká lektorka soft skills a doktorandka na FSS MU Marija Wazi

3. 4. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Každý rozhovor otevírám stejnou otázkou: zkus se mi představit v jedné větě. Většina lidí vykulí oči a poté dlouho přemýšlí, nebo se vzteká, že to nejde. Marija zareagovala okamžitě: „Soy un vagabundo todos los días de mi vida. V překladu to znamená: ‚Jsem poutnicí po všechny dny svého života.‘“ Jak vypadá kariérní život neortodoxní dobrodružkyně?

Číst více

Hodně práce, cestování a více než 20 tisíc čistého. Tak začíná kariéra v podnikových financích

23. 3. 2016, Dana Fráňová, účastnice akce

Jak může vypadat kariéra v podnikových financích? O tom v úterý 22. března 2016 na ESF MU diskutovali zástupci 6 gigantů oboru na akci Industry ShowCase: Kariéra v podnikových financích. 

Číst více

Co vám dá pickuperství do života, ať už jste žena, muž anebo alien

29. 2. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Nejsem pickuper! Všechno, co vím o pickupu, pochází z bestselleru Game od Neila Strausse, několika blogů a rozhovorů s děvčaty, které se s pickupery přátelily. Často se ale pohybuji na seberozvojových kurzech a nedávno mě to udeřilo do hlavy. Pickup je taky forma osobního rozvoje. A zatraceně praktická.

Číst více

Dělej něco navíc, radí úspěšná absolventka žurnalistiky Petra Štorková

24. 2. 2016, redakce, Foto: archiv Petry Štorkové

Od mala chtěla být novinářkou a svůj první časopis pro spolužáky vydala už ve třetí třídě. Vysokoškolské studium žurnalistiky jí ale trochu vzalo elán. Přesto si Petra Štorková svoji cestu našla. Ještě během studia vytvořila stránky www.jdipracovat.cz. Dnes už se jedná o jeden z nejstarších nepřetržitě fungujících infoportálů s pracovní tematikou. 

Číst více
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Hlavní partner