Zjistěte, jací zaměstnavatelé se k vám hodí nejvíce a jaký jste kariérní typ

24. 11. 2016, UNIVERSUM

Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes 1,3 milionu vysokoškoláků z téměř 60 zemí světa a pomáhají pro ně budovat lepší pracovní klima. Zkoumá se v něm velmi detailně, co vysokoškoláci chtějí od práce, vzdělávací instituce, na kolik si své práce cení, co je pro ně důležité a kde by chtěli pracovat.

Studenti PdF MU zjistili, jaké jsou jejich možnosti uplatnění

18. 11. 2016, Dana Fráňová, účastnice akce

Možnosti uplatnění, které mají studenti Pedagogické fakulty MU, prezentovalo 9 absolventů na akci Industry ShowCase: Uplatnění ve vzdělávání. Studentům poodhalili zákulisí komerční, státní i neziskové sféry a poukázali na výhody i slabiny jejich pracovních pozic.

„Jsem týmovej, protože pracuji v týmu,“ aneb jak nemluvit o svých dovednostech

29. 10. 2016, Vojta Žák, copywriter KC MU

V pondělí jsme představili světu kariérní portál Masarykovy univerzity JobCheckIN. Jeho největší deviza spočívá v propracovaném systému dovedností. Měkkých dovedností je v portálu 16. Proč tak málo? Jak zjistím, jestli je mám a jak bych se s nimi měl prezentovat? O tom jsme se bavili s jejich tvůrcem Liborem Komárkem.

Příběh jednoho pohovoru…

3. 10. 2016, Vojtěch Žák, copywriter Kariérního centra MU

Pracovní telefonát mě zastihl během cesty do Norska. „Mohl byste zítra v 11 přijít na ústní pohovor?“
„Rád bych,“ odpověděl jsem, „ale zrovna odjíždím na půl roku na Erasmus."