Jsem v prváku, pomůže mi někdo? Ano! Víte, na koho se s potížemi obrátit?

9. 9. 2019, Autor: Hana Cukrová, copywriter KC MU

Nové zážitky, nové přátele, ale také možná nové problémy. To vše vám může přinést studium na vysoké škole. Pokud si budete muset bohužel projít i některými nepříjemnými okamžiky, nezoufejte. Jsme tu pro vás! A kdo jsme my? Vaše záchranná síť, díky které zvládnete studium na MUNI hravě, včas a s úsměvem.

Poradenské centrum MU

Máte pocit, že jste si vybrali špatný obor? Je toho na vás moc? Komplikují vám problémy v osobním životě studium? Ztrácíte motivaci? Nestíháte zkoušky?

Nejste v tom sami. Obraťte se na Poradenské centrum MU. Jejich psychologové si rádi vyslechnou vše, co máte na srdci – ať už se to týká školy, sžívání s novým městem nebo osobních a rodinných problémů. Jako studenti MUNI máte možnost využít individuálních konzultací s profesionálními psychology přímo na půdě univerzity, a to jak v osobní, tak online formě.

Navíc na každé fakultě jsou speciální fakultní poradci. Pokud tedy máte dotazy, které se týkají především fakulty, kde studujete, můžete se obrátit přímo na ně. Jinak stačí, když se s Poradenským centrem MU spojíte prostřednictvím webu www.jednoucho.muni.cz nebo se jim ozvete na poradenstvi@muni.cz.

Kariérní centrum MU

Hledáte možnosti, jak se rozvíjet při studiu? Přemýšlíte, kde sbírat první zkušenosti? Zajímá vás, jak určit směr své kariéry? Nebo, jak rozvíjet své měkké i tvrdé dovednosti?

Spojte své síly s odborníky. Obraťte se na Kariérní centrum MU. K dispozici vám budou zkušení kariérní poradci, kteří se postarají o to, aby vás nejen nasměrovali tím správným směrem, ale také vám zajistili dostatek rad, že se při cestě ke svému vysněnému zaměstnání neztratíte. Kromě individuálních konzultací můžete navštívit i rozvojové kurzy, firemní workshopy nebo další akce se zaměstnavateli.

Dále máte možnost si během pár minut zřídit vlastní profil na kariérním portálu JobCheckIN. A proč to udělat? Získáte příležitost si budovat svou online vizitku už od začátku studia, sledovat vývoj na trhu práce, požadavky zaměstnavatelů i změny svých vlastních preferencí. A až přijde čas, najdete si díky němu svou první stáž nebo praxi.

Stačí si o Kariérku a jeho různých službách pro studenty více přečíst na www.kariera.muni.cz nebo se ozvat na info@kariera.muni.cz.

Středisko Teiresiás MU

Potýkáte se s poruchou učení? Chronickým onemocněním? Nebo jiným typem handicapu, který vám ztěžuje učení a přípravu do školy?

Nebojte se si říct o pomoc. Pro vás je tu Středisko Teiresiás MU a jeho služby. To se věnuje studentům nejen se smyslovým, zrakovým, sluchovým i pohybovým postižením. Jeho klienty jsou i další, jejichž onemocnění ovlivňuje jejich studijní výkon a musí svému zdravotnímu stavu studium přizpůsobovat – třeba kvůli lékům, terapiím apod.

Proč středisko oslovit? Protože vám může pomoci se zvládáním výuky a jejím nastavím tak, jak vy potřebujete. Můžete požádat například o individuální studijní plán, rozvolnění studia, delší čas pro vyplnění písemných testů nebo možnost přerušit zkoušku. Řešení záleží na vaší individuální situaci. Stačí se obrátit na www.teiresias.muni.cz.

Akademický senát MU

Dostali jste se do konfliktu s vyučujícím a nevíte, jak jej řešit? Máte pocit, že vám někdo neoprávněně křivdí? Nebo si nejste jistí svými studijními povinnostmi?

Nebojujte za svá práva sami. Spojte se se Studentskou komorou Akademického senátu MU. Rádi vám pomohou se vším, co budete řešit během svého každodenního studia. Vyslechnou si vaše stížnosti, ale i podněty na změny. Nemusíte se cítit tak, že jste buď vy, nebo univerzita. I na univerzitní půdě je instituce, která se za vás postaví a bude řešit vaše spory a nejistoty.

V případě jakýchkoliv dotazů a problémů se neváhejte obrátit na https://skas.muni.cz.

Kromě těchto 4 center nezapomínejte na svá studijní oddělení na fakultách!
S těmi vyřešíte problémy ohledně zápisů do semestru, předmětů, známek, ISIC karet, omluvenek a spoustu dalšího!