3 tipy, jak posunout svou kariéru už teď, i když ještě nemáte plný úvazek

16. 7. 2019, Autor: Hana Cukrová, copywriter KC MU

Už máte nějaký ten rok vysoké za sebou? Nebo chcete už v prváku získat náskok před ostatními a zajistit si lepší startovací pozici ve světě práce? Existují 3 kroky, které můžete podniknout už teď a které se vám v budoucnu vrátí, možná i stonásobně.

Kariérní portál JobCheckIN

Slyšeli jste o něm? Víte, k čemu je? A proč byste ho měli chtít? Kariérní portál JobCheckIN je portál plný pracovních nabídek, stáží a trainee programů vyloženě pro studenty a čerstvé absolventy MUNI. To znamená, že se k nim jednak nikdo jiný mimo univerzitu nedostane a za druhé, že firmy, které v něm inzerují, chtějí do svých řad právě vás.

Studium Masarykovy univerzity totiž na pracovním trhu něco znamená a vy pro zaměstnavatele máte velkou cenu. Navíc jejich nabídky jsou přizpůsobené vašim dovednostem a znalostem. Přes JobCheckIN nehledají zkušené zaměstnance s dlouhodobou praxí, ale mladé nadšence, které většinu potřebných věcí naučí. A někdy ještě předtím než máte před jménem titul.

Říkáte si, že momentálně nesháníte práci, a tak nemá smysl se registrovat? Omyl. Právě, že má. Díky svému profilu budete nejen průběžně v obraze o aktuálních pozicích, a kdo ví, třeba zrovna někdo vypíše tu vaši, ale také si budete postupně budovat svou online vizitku. A ta je v dnešní době moderních technologií důležitá stejně jako dobré CV.

Open Day a CV Clinic

Možná i vám už začali tikat kariérní hodiny a zvažujete nástup na praxi či stáž. V tom případě se vám bude hodit skvělý životopis a motivační dopis na úrovni. A nemyslete si, že bez hromady zkušeností a dovedností nebudou pro personalisty zajímavé.

Naši kariérní poradci vám dají tipy, co byste v nich o sobě měli uvést a co naopak zatajit. Ale nebojte, lhát v CV ani motiváku rozhodně nebudete. Poradci jen moc dobře ví, co si v nich chtějí personalisté přečíst, co je zajímá a co přesvědčí, že pro jejich firmu jste správnými kandidáty. Stačí, abyste se stavili kdykoliv během Open Day nebo přihlásili na CV Clinic a všechny jejich rady budou patřit vám.

Jak se Open Day a CV Clinic liší? Na Open Day můžete s poradci řešit svůj motivační dopis, životopis nebo profil v portálu JobCheckIN (i na něm záleží!) bez ohledu na to, na jakou nabídku se chcete hlásit. Pokud ale už máte jasno, kde chcete uspět, využijte spíše CV Clinic – tam vám pomohou se připravit na výběrové řízení na míru vypsanému inzerátu.

Jasný kariérní plán

Cítíte, že vlastně moc nevíte, kde začít nebo kam vlastně směřovat. Nejste jediní. Právě pro vás existují kariérní konzultace, kde máte možnost lépe poznat sami sebe, ujasnit si, co od své budoucí práce očekáváte a zjistit, co vás bude doopravdy bavit a naplňovat.

Poradci vám rádi pomohou, ať už pomocí kariérních plánů nebo třeba individuálního koučování. Jsou tu od toho, aby vám pomohli najít vaši jedinečnou konkurenční výhodu, kterou můžete na trhu práce prodat, vytyčit si dosažitelné cíle a zjistit, kde všude a jakým způsobem můžete hledat první stáže, ale i úvazky.

Teď už znáte 3 kroky, které vás posunou ve vaší kariéře dál, a víte, že to rozhodně nejsou kroky do neznáma, ale do kanceláří Kariérka na Komenského nám. 2. Tak přijďte.