To nejdůležitější z veletrhu státní správy a neziskových organizací MUNI jobNEST

4. 4. 2019, Autor: Andrea Soukupová, copywriter KC MU

Nabídky zkrácených a plných úvazků, nadšení zaměstnavatelé i tipy, jak zaručeně uspět u pohovoru. To jste mohli zažít 3. dubna na veletrhu státní správy a neziskových organizacích MUNI jobNEST, který se uskutečnil na půdě Fakulty sociálních studií. Na návštěvníky čekalo 25 vystavovatelů, kteří se chtěli setkat s nadšenými studenty a zároveň jim nabídnout volná křesla v týmu. Důležité pro ně bylo i dokázat, že práce ve státní správě a nezisku je nejen smysluplná, ale taky zábavná a naplňující.

Největší přínosy pro studenty
Veletrh MUNI jobNEST umožnil setkat se v jeden den s dvěma desítkami institucí a neziskových organizací tváří v tvář. „Přišla jsem se podívat, co je tu za neziskové organizace, protože se chci profilovat právě v sociálním oboru. Líbilo se mně, že jsem objevila nabídku stáží a dobrovolnictví, do kterých se můžu zapojit i jako studentka,“ říká Veronika Šocová z PdF. Kromě stáží se nabízely zkrácené i plné úvazky. „Šla jsem tu záměrně, protože hledám novou práci a nové možnosti. Našla jsem tu spoustu inspirace do své budoucí práce,“ tvrdí absolventka MU Veronika Peťková.

Díky osobnímu kontaktu se zaměstnavateli šlo jednoduše porovnat, kde překočila jiskra. Účastníci získali odpovědi na otázky, které je zajímaly, ale na internetu je téměř nemohli najít. Setkali se nejen s potenciálními kolegy, ale také personalisty, kteří byli přístupní prozradit průběh i zákoutí výběrových řízeních.

Důležité informace zazněly na TALK shows
Ačkoliv se mohli návštěvníci zeptat na stánku na cokoliv, mnoho z nich se neodvážilo nakousnout téma výše finančního ohodnocení. Aby neodcházeli s nezodpovězenou otázkou, zeptal se na to moderátor přímo na TALK shows. A nejen na to. Vyzvídal i jak vypadá běžný pracovní den a jak v očích personalistů vypadá ideální kandidát. „Navštívila jsem TALK show a ta byla super. Dozvěděli jsme se i platové ohodnocení, které bylo překvapivé. Samozřejmě v pozitivním slova smyslu,“ říká Natálie Kozáková, studentka FSS.

Poutavý životopis a neodolatelná prezentace
Krokem číslo jedna je najít ideálního zaměstnavatele. Pak je potřeba udělat všechno pro to, aby i on věděl, že je konkrétní uchazeč jeho nejlepší volbou. Jak toho docílit, se návštěvníci dozvěděli na stánku Kariérního centra, kde probíhaly konzultace životopisů v českém i anglickém jazyce, motivačních dopisů i profilů v kariérním portálu JobCheckIN. Poradit se mohli téměř o všem – od toho, jak na pohovoru vystupovat až po to, jak ze sebe dostat tu nejpoutavější prezentaci. V případě, že to na veletrhu nestihli, nabídli jim konzultanti možnost navštívit Open Day na Kariérním centru.

Ideální místo pro setkání studentů i zaměstnavatelů
Uplatnění ve svém oboru si mohl najít téměř každý. To potvrdil i Martin Zahálka z Bezpečnostní informační služby: „Přijeli jsme na veletrh, protože hledáme širokou škálu uchazečů od matematiků po filozofy. Každý kandidát je pro nás zajímavý. My jim naopak nabízíme celoživotní profesní vzdělávání a v některých případech máme možnost přizpůsobit pozici uchazeči na míru.“

Kromě nových pozic a kontaktů studenti zjistili všechny výhody, které poskytuje státní správa. „Dnes se snažíme ukázat, že se státní správa posunula hodně dopředu. Díky Zákonu o státní službě je teď mnohem více benefitů, 6 dnů studijního volna i volno na zařízení osobních záležitostí a také jsou vyšší platové tabulky,“ tvrdí Beathe Hanzalová a Dominika Klevetová z Ministerstva dopravy. Další výhodou je, že pokud se dostanete na ministerstvo, tak můžete i bez výběrového řízení přejít na jiné místo nebo ministerstvo. Navíc přecházíte se svým osobním ohodnocením a nečeká vás žádná zkušební doba.

Na MUNI jobNEST se setkaly dvě skupiny, které se hledaly. O tom je přesvědčená i Lenka Pospíšilová z Diecézní charity Brno: „Myslím si, že jsme tu na správném místě, protože můžeme studentům nabídnout jak dobrovolnictví, stáže, možnost psát diplomovou práci, tak i možnost pracovního poměru.“

Pokud byste se rádi podívali na seznam vystavovatelů, mrkněte se na web MUNI jobNEST. Za Kariérní centrum můžeme říct, že to byla skvělá akce s rodinnou atmosférou. Děkujeme všem, kteří přišli nebo nás podporovali.

Chcete vědět vše o novinách a akcích Kariérního centra MU? Registrujte se na web KC MU nebo sledujte naši facebookovou stánku. Více nabídek pozic ze státní správy a neziskových organizacích naleznete po příhlášení do kariérního portálu JobCheckIN.