Masarykova univerzita - logo

Co vše jste mohli zažít na Veletrhu JobChallenge?

15. 12. 2017, Autor: Hana Cukrová, copywriter KC MU

Veletrh JobChallenge. Slyšeli jste o něm? Byli jste letos? Pokud ne, tak vězte, že jste přišli o největší veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy VŠ. Kariérní centrum MU ho společně s dalšími poradenskými a kariérními centry MENDELU a VUT v Brně už tradičně pořádá přímo v Brně. Přečtěte si reportáž, jak letošní ročník vypadal a nechejte se inspirovat jeho nabídkou na další rok.

Reportáž z 11. ročníku Veletrhu JobChallenge

Osobní setkání s personalisty, důležité kontakty a nabídky stáží, HPP nebo další spolupráce během několika minut. To jsou jen některé z mnoha důvodů, proč zhruba 2,5 tisíce studentů a absolventů VŠ dorazily ve středu 22. listopadu na Veletrh JobChallenge. Návštěvníci si mohli vybírat z nabídek 130 vystavovatelů, kteří hledali nové parťáky do týmů právě v jejich řadách.

Absolventka MU Zuzana Tomášková si přišla, jako spousta dalších návštěvníků, do pavilonu A1 hledat práci. „Chtěla jsem získat přehled o trhu práce a o nabídkách. Mluvila jsem ze zástupci z 15 firem a od 10 z nich jsem dostala pozitivní reakce, ať se jim ozvu,“ zhodnotila své zážitky.

Naopak pro Ondřeje Vývodu, studenta MENDELU, bylo hlavní motivací osobní setkání s HR. „Důležité je pro mě seznámení s personalisty, protože vás mohou vyškrtnout ze seznamu uchazečů ještě předtím, než se potkáte tváří v tvář. Na veletržní ploše je Face-to-Face kontakt mnohem jednodušší,“ vysvětlil.

Návštěvníci měli možnost se seznámit s desítkami různých vystavovatelů. „Otvíráme pozice pro stážisty a máme také juniorní místa pro absolventy. Jsme tu, protože víme, že mají drive a jsou pro budoucnost firmy důležití,“ uvedla Lucie Chladová ze společnosti Kiwi.com.

Studenti nemusí být ve firmách pouze stážisty. Některé společnosti nabízí těm, kteří ještě studují, prostor a pomoc pro zpracování diplomových prací nebo projektů. „Mohou získat zkušenosti, poznat firmu a produkt. Po dokončení magistra mohou s námi dále pracovat, nebo pokračovat v Ph.D. studiu a spolupracovat s námi jen částečně,” vysvětila Lenka Topinková z firmy Valeo.

Kromě seznámení se zástupci tuzemských i mezinárodních firem a získání cenných kontaktů čekaly na návštěvníky i další aktivity a soutěže. Co konkrétně? Dobroty z Cupcakekárny, veletržní káva Challengino od Kofi-Kofi a veletržní soutěž o ceny v hodnotě několika tisíc korun. Šťastní výherci si odnesli dron, čtečku, iPod, kolo a spoustu dalších cen!

Veletrh je o nový kontaktech a společných zážitcích

Přímo na veletržní ploše si mohli návštěvníci nechat zkonzultovat životopis, navštívit poradenský HUB, kde je odborníci připravili na osobní setkání se zaměstnavateli. Nově se také mohli stavit na TALK show, kde moderátoři ve 25 minutách zpovídali experty a nadějné talenty ze 13 firem.

Nového toho ale bylo mnohem víc! Veletrh JobChalenge se letos přestěhoval do větších prostor pavilonu A1 na brněnském výstavišti. „Prostor je obrovský, stánky více vynikly a vše je perfektně připravené. Studenti jsou lépe připravení a vědí, na co se ptát,“ uvedla Jarmila Kroupová z Komerční banky, a.s.

„Cílem letošního ročníku bylo zprostředkovat návštěvníkům nejen kontakt se zaměstnavateli, ale také společný zážitek z osobního kontaktu a to si myslím, že se povedlo na 100 %,“ zhodnotila veletrh jeho koordinátorka Veronika Čechová.

Letošní 11. ročník Veletrhu práce pro studenty a absolventy VŠ JobChallenge se konal ve středu 22. listopadu 2017 od 9 do 17 hodin. Na veletržní ploše v areálu BVV v pavilonu A1 se představilo 130 vystavovatelů nabízejících práci v 15 různých oborech.