Masarykova univerzita - logo

Lufthansa InTouch Brno? Tým fajn lidí z celého světa!

18. 7. 2017, Autor: Andrea Blažková, Recruitment Specialist ve společnosti Lufthansa InTouch

Baví vás cestování? Chcete si najít přátele i mimo Českou republiku? Umíte nejen anglicky, ale mluvíte i dalším jazykem? Pojďte nastartovat svou kariéru do našeho brněnského týmu Lufthansa InTouch. Zjistíte, jak to vypadá v zákulisí evropské špičky v letecké dopravě, nasajete mezinárodní atmosféru a poznáte super kolegy.

A jaké to je v Lufthansa InTouch pracovat? Odpovídá ta nejpovolanější – Recruitment Specialist Andrea Blažková.


Proč pracujete právě v Lufthanse InTouch?
Neustále potkávám nové lidi ze všech koutů světa, líbí se mi rozmanitost společnosti, férový a otevřený přístup i individuální zájem o každého z nás. Ráda pomáhám a tady cítím, že pomáhat můžu a že to k něčemu je.  A taky musím zmínit jeden z nejzajímavějších benefitů – firemní letenky. Díky nim už jsem navštívila spoustu zajímavých zemí, například Zanzibar, Kolumbii nebo Vietnam.

Jaká je ve firmě atmosféra?
Pracujeme v menších týmech, přátelíme se, pomáháme si. Nemáme žádný striktní dress code, chodíme do práce v tom, v čem je nám nejlépe. Naši lidé se starají o spokojenost našich zákazníků a my v HR se pro změnu staráme o spokojenost našich zaměstnanců.

Jak se u vás můžou studenti a absoloventi MU uplatnit?
Studenty a absolventy MU máme rádi, jsou dobře jazykově vybavení a pohotoví. Pozici, kterou jim nabízíme, je Customer Service Consultant, tedy v oddělení péče o zákazníky. Ti k nám nejčastěji volají, když potřebují pomoci s rezervací letenek a jídla na palubě, cestováním se zvířaty či online check-in.

Chcete vidět, jak náš zaměstnanec pracuje? Koukněte na video!

Proč by měli pracovat právě u vás?
Máme propracovaný systém školení a tréninků, jsme globální společnost a umožňujeme tak našim zaměstnancům podívat se do dalších center, která máme na různých kontinentech. Například v letošním roce vyjelo z Brna na Filipíny do Manily 39 našich zaměstnanců! Dále nabízíme aktivní využívání jazyků a v neposlední řadě slevy na letenky. Kdo by nechtěl létat po celém světě?

V čem jste jiní než konkurence?
Pracujeme přímo se zákazníky Lufthansy a kromě letušek jsme jediní, kdo s nimi přijde do kontaktu. Máme velký vliv na jejich spokojenost a díky nám si tak utvářejí pohled na společnost.

Je pro vás důležitá znalost jazyků?
Ano, jazyky jsou pro nás klíčové. Pracují pro nás lidé z celého světa  - Indie, Venezuely, Ruska či Chorvatska, proto je angličtina základem veškeré komunikace. Celkově spolu mluvíme až 12 jazyky. Máte tak možnost obohatit své jazykové dovednosti.

Co kromě jazyků musí zájemci o práci umět?
Jestli rádi komunikujete s lidmi a chcete pomáhat ostatním, pak hledáme právě vás. Ostatní vás rádi doučíme.

Jaké benefity využívají vaši zaměstnanci?
Nejoblíbenějším benefitem jsou bezesporu slevy na letenky. Nevztahují se pouze na zaměstnance, ale také na partnera, rodinu či kamaráda. Navíc si nevybíráte pouze z letů Lufthansy, ale i dalších společností, které jsou součástí Star Alliance. Těšit se můžete také na Cafeteria systém benefitů, který nabízí široké využití, a v neposlední řadě měsíční finanční bonusy.

Můžou u vás studenti pracovat ještě při škole?
Ano, je to možné, ale záleží na jednotlivých případech. Je také třeba absolvovat vstupní školení, které trvá šest týdnů a následně je třeba se zapracovat. Poté je možný zkrácený úvazek.

Jak vás mají zájemci oslovit?
Pokud umíte anglicky a některý z dalších jazyků a zajímá vás letecký průmysl, není nic snazšího, než nám zaslat životopis. Každému z vás se budeme rádi věnovat!

Jak vypadá ideální kandidát?
Vstřícný, motivovaný a s úsměvem.


Věděli jste, že v Lufthansa InTouch v Brně...

  • mají 9 týmů a mluví se 12 jazkyky – něměcky, italsky, rusky, ukrajinsky, polsky, chorvatsky, srbsky, rumunsky, bulharsky, maďarsky, česky a slovensky?
  • pracuje přes 300 zaměstnanců, z toho 107 mužů a 204 žen?
  • je průměrný věk zaměstnanců 29 let?
  • je největším týmem německý s 56 aktivními členy?
  • je nejoblíbenějším benefitem našich zaměstnanců sleva na letenky?
  • se ročně vyřídí přibližně milion hovorů a dalších milion non-call operací?
  • se kandidáti mohou s vedením spojit také přes Whatsapp?

Hlavní partner