Masarykova univerzita - logo

Prvákoviny 2017 – to chceš zažít!

6. 6. 2017, Autor: Hana Cukrová, copywriter KC MU

Začátek studia na vysoké škole může být náročný a stresující. Proč si jeho start neulehčit? Zjisti, s kým budeš sedět v lavici ještě před začátkem semestru a zorientuj se zavčas v brněnských ulicích i na chodbách fakulty. Jak? Přihlas se na Prvákoviny 2017 – jedinou oficiální akci Masarykovy univerzity pro prváky! Dozvíš se všechno potřebné, co jako nový student potřebuješ vědět.

Proč si vybrat právě Prvákoviny? „Na Prvákovinách poznáš nové spolužáky, fakultu a její okolí, všechny vychytávky v Informačním systému MU a dozvíš se, jak úspěšně projít studiem přes první semestr až k titulu,“ vysvětlil jeden z lektorů Prvákovin Jaroslav Čechák z Fakulty informatiky.

„Starší spolužáci (alias lektoři) ti vysvětlí všechno, co potřebuješ vědět, už si tím sami prošli,“ doplnil Lukáš Opatřil z Lékařské fakulty.

Lektoři ti prozradí, jak si vytvořit ten nejlepší rozvrh, které předměty se ti budou hodit a jaké přednášky určitě nevynechat. Určitě se dozvíš také něco o tom, jak probíhá zápis předmětů a jak se vyznat v kreditech. „Dozvíte se tipy a triky, na které byste jinak přišli až za několik semestrů...třeba jako já,“ potvrdila lektorka Tereza Kašová z Pedagogické fakulty.

Na Prvákovinách poznáte spoustu nových lidí, se kterými budete v následující letech sedět na seminářích, nebo je minimálně potkávat v menze nebo na chodbách.

Poprvé se také dostaneš v rámci programu Prvákovin Univerzitního kina Scala, kam určitě později zajdeš buď na zajímavé přednášky, nebo na studentské promítání. Nejdřív se v něm ale od profesionálních lektorů dozvíš informace, které tě připraví na to, co tě na vysoké škole všechno čeká.

Prvákoviny jsou jedinou oficiální akcí pro nové studenty Masarykovy univerzity (MU) pořádané MU a Kariérním centrem MU. Více o akci, lektorech a programu najdete zde.

Pro aktuální informace a novinky se přidejte do FB skupiny Prváci MU 2017 (official) nebo sledujte stránku Prvákoviny.