Svátky jako odrazový můstek vaší kariéry – využijte je naplno!

Vánoce, Silvestr, zkouškové… Tři období, která v životě vysokoškoláků znamenají odpočinek, zábavu, ale i stres a nervozitu. Ať už to máte v podstatě v kapse, nebo se naopak musíte v lednu poprat s tím nejtěžším předmětem – své zasloužené volno můžete trávit produktivně a pomoci své budoucí kariéře. Jak?

23. 11. 2020

Základem je vzdělávání. Ale ne jen to školní, i vaše vlastní. Máte už jasno, kam chcete po škole směřovat, nebo váháte mezi několika možnostmi? Obě varianty jsou v pořádku. Ať už jste typ A anebo B, zapátrejte po vhodných workshopech, školeních a přednáškách, které rozvinou vaše dosavadní znalosti.

Dobré je se zaměřit nejen na to, co už umíte a chcete to umět ještě lépe, ale také na to, co vám naopak nejde. Plavete v jazycích? Gramatice? Nebo víte, že důležité předměty jste dali jen s odřenýma ušima? Teď máte možnost to napravit a ve svém volném čase si vše potřebné zopakovat a procvičit. Pokud si se svými slabými a silnými stránkami nejste jistí a nevíte, co vlastně zlepšovat a na co se zaměřit, stavte se za námi třeba na kariérní konzultaci. Naši kariérní poradci vám rádi pomohou se vším, co vás ohledně vaší současné i budoucí kariéry trápí nebo zajímá.

Kde a jak se vzdělávat?

Cítíte se dobře mezi lidmi a rádi poznáváte nová místa? Pak si vyhledejte skupinové kurzy, které můžete osobně navštívit. Jejich výhodou je, že získáte kontakty na odborníky v dané oblasti a třeba si uděláte nové kamarády. Jestli naopak preferujete individuální výuku a navíc nejste časově příliš flexibilní, tak nezoufejte. Pro vás jsou ideální online kurzy, které můžete z 99 % studovat kdykoliv a kdekoliv. Tady máte pár tipů na stránky, kde najdete zpoplatněné, ale i bezplatné kurzy z různých oblastí. Teď už vám stačí jen hledat!​

Jste ještě studenti? Neohrnujte nos nad nabídkou univerzity. Podívejte se na nabídku předmětů pro studenty libovolných fakult. Co víte, třeba najdete přesně takové školení, které hledáte, jen v jiné budově.

Co dalšího můžu pro sebe udělat?

Sledovat nabídku našeho Kariérka! Proč? Protože kromě vzdělávacích kurzů, interaktivních workshopů nebo eventů se zaměstnavateli na půdě univerzity, máme k dispozici i online kurzy. Díky nim můžete studovat doma, v kavárně nebo když si budete chtít ve zkouškovém od toho učení odpočinout. Aktuálně jsou připraveny 2 kapitoly, a to Vyladěný životopisVybroušený motivační dopis. Postupně budeme přidávat další témata.

Až budete mít jasno, kam dál směřovat, nebo to víte už teď, není na škodu volnější období věnovat vyšperkování svého CV nebo motivačního dopisu. Ať už si je připravíte díky online kurzu nebo samostatně třeba do šablon z internetu, stavte se na KC a nechte si vše zkonzultovat odbornými poradci. Ti vám řeknou, co byste měli v rámci životopisu vypíchnout a co v něm naopak spíš neuvádět. Je to zdarma a bez registrace, tak proč to nevyužít?

Myslíte si, že nemusíte nic zlepšovat? Chybí vám jen pracovní příležitosti? Podívejte se do kariérního portálu JobCheckIN a objevte nabídky stáží, trainee programů a práce právě pro studenty a čerstvé absolventy. Čeká tam na vás několik set nabídek a téměř 150 zaměstnavatelů.

A proč to všechno dělat?

Protože se vám to vyplatí. Ne, vážně. Školní úspěchy jsou důležité, ale stejně tak vaše mimoškolní aktivita. Zaměstnavatelé si cení těch, u kterých vidí, že se snaží, mají zájem se dále rozvíjet a nebojí se přijímat nové výzvy nebo zkoušet nové věci. Tak pojďte do toho a zajistěte si plusové body do budoucna. Vánoce a měsíce jako leden nebo únor, jsou k tomu ideální.