Jdete na MUNI? Zjednodušte si nástup díky Prvákovinám

Nástup na Masarykovu univerzitu, stěhování do Brna, noví spolužáci, styl výuky, hodnocení... To vše najednou se může zdát trochu moc. Pokud se ale přihlásíte na Prvákoviny – svou první akci na MUNI a zároveň jediný oficiální seznamovák, který pro vás univerzita pořádá – tak se nemáte čeho obávat. Za dva dny se dozvíte informace, které vám usnadní sestavení rozvrhu, první semestr i zkouškové. Zároveň získáte všechny potřebné kontakty. Kdybyste náhodou potřebovali poradit.   

4. 5. 2021

V čem jsou Prvákoviny výjimečné a jaká je jejich výhoda? 

Prvákoviny probíhají na každé fakultě zvlášť. To znamená, že jako studenti např. filozofické fakulty se na Prvákovinách potkáte jak se studenty, kteří nastupují na stejnou fakultu jako vy, tak i se svými staršími spolužáky z vyšších ročníků. Ti pro vás celý program vymýšlejí, organizují a zaručují vám, že se k vám dostanou přesně takové informace, které budete pro své studium potřebovat. Jednoduše vše připravují na míru vám a specifikům jejich, a teď už i vaší, fakulty.    

Co všechno na Prvákovinách zažijete?   

Je toho spousta a podrobné harmonogramy jednotlivých fakult najdete na stránkách Prvákovin. Abyste získali už teď minimálně základní přehled, tak se můžete těšit třeba na:  

  • seznamovací hry,  
  • informace o Informačním systému MU (IS MU), jak se v něm orientovat, jak si sestavit rozvrh nebo na co si dát pozor,   
  • vše o kreditovém systému – jak funguje, kolik kreditů potřebujete pro postup do dalšího semestru a jaké předměty je nejlepší si zapsat,   
  • tipy, jak studovat právě na vaší fakultě – jaké jsou její specifika, co si pohlídat, na koho se obrátit v případě potíží nebo prohlídku míst, kde najdete studijní, knihovnu nebo menzu,    
  • přehled studentských spolků a dalších způsobů, jak se zapojit do univerzitního světa,
  • program speciálně připravený fakultou,
  • a spoustu dalšího!  

Jak se můžete na Prvákoviny přihlásit?   

Stačí kliknout zde. Pokud nastupujete na více fakult, pak si vyberte tu, která je pro vás prioritní. V obchodním centru, kam budete přesměrování, pak už stačí si jen vybrat termín, který vám vyhovuje a registrovat se.    

Zároveň se nezapomeňte podívat i na facebook. Sledujte stránku Prvákoviny, kde se dozvíte všechny aktuální informace a přidejte se ke skupině Prváci MU 2021 (official). Tam už na vás čekají vaši spolužáci a zajímavé tipy a postřehy ještě před začátkem Prvákovin.   

Kdybyste si nevěděli s čímkoli rady, nebojte se na nás kdykoliv obrátit. Stačí využít e-mail prvakoviny@kariera.muni.cz.    


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info