Konference JobNEST dala nahlédnout za oponu fungování státní správy a nezisku

12. 5. 2022

V atriu fakulty sociálních studií se po covidové pauze uskutečnil další ročník konference JobNEST, která dala studentům a studentkám jedinečnou možnost nahlédnout za oponu fungování státní správy a neziskového sektoru. Kromě zajímavých panelových diskuzí měli studenti možnost navázat s jednotlivými řečníky a řečnicemi osobní kontakt v rámci neformálního networkingu a dozvědět se o kariérních a dobrovolnických příležitostech. Celkem na konferenci vystoupilo 20 organizací, všechny se s obrovskou společenskou rolí a zajímavými příběhy.

To, že státní správa a neziskový sektor není jen nudná úředničina s nízkými platy nám ukázali panelisté hned v prvním bloku konference. Další blok konference dal nahlédnout, jaké jsou možnosti stáží a praxe, čemu vás učí a proč je důležitá. Po obědové pauze nabídli jednotliví řečníci studentům konkrétní možnosti, jak se u nich realizovat a začít budovat svou kariérní dráhu. Pro ty, kteří přemýšlí, jak přiložit ruku k dílu a pomáhat potřebným byl věnovaný blok DOBROvolnictví. Konference byla zakončena inspirativním panelem a motivačními příběhy těch, kteří už několik let mění svět a budou rádi, když se k nim přidáme.

Samotná konference měla přesah i do třetí role univerzity. Celý den byla možnost darování šatstva a oblečení na charitativní účely, kterého se na konci dne sešlo několik krabic.

Nestihli jste se konference zúčastnit? Nezoufejte, celou akci jsme pro vás nahráli. Na webových stránkách konference si můžete prohlédnout program včetně medailonků jednotlivých řečníků. V popisku videa pak najdete časové značky, abyste si mohli pustit přesně ten blok, který vás zajímá.